Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest według mnie najgorsze w tych aplikacjach/portalach typu tinder czy badoo? Płytkość relacji i marginalizacja człowieka. Tak, wiem, te portale zostały stworzone do szybkiego umawiania się na seks itp. Ale to nie zmienia faktu, że człowiek stał się w nich trochę jak towar w supermarkecie. Ktoś idzie na zakupy, wrzuca albo nie wrzuca produkty, bez czytania opisu produktów, potem albo je zużyje albo wyrzuci, bo za dużo kupił i następnego dnia to samo i tak w kółko. Ostatnio to zaczyna zamieniać się już w parodię relacji międzyludzkich. Niektórzy siedzą tam tylko, by się dowartościować i podbudować sobie ego kosztem innych, inni tworzą fejk konta i robią "eksperymenty społeczne", żeby potem usprawiedliwiać siebie. Według mnie to wszystko jest trochę dziwne, wiem, że sam jestem dziwny, ale według mnie każdy człowiek jest na swój sposób wyjątkowy, ma jakąś historię. A tam to wszystko sprowadza się do przesuwania, oceniania, kilku zdań rozmowy - takie odniosłem wrażenie z tego co wrzucacie. Niektórzy to nawet piszą że są jakieś statystyki, że np. 1/20 lasek się umówi - w ogóle jak to brzmi xd Inna sprawa, że po wieloletnim siedzeniu na takich portalach, na ludziach może to zacząć się odbijać. Pewnie, że można spotkać kogoś wyjątkowego, że nie wszystko wygląda tak jak opisałem, ale takie są moje odczucia i jednocześnie obawy. #tinder #badoo #podrywajzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach