Wpis z mikrobloga

@Madin5: w takim razie adres IP odnawia się przeważnie co 24 godziny. Zachęcamy do jednorazowego restartu routera o godzinie, kiedy najmniej korzystasz z internetu (np. bardzo wcześnie rano), a wtedy adres IP będzie się zawsze odnawiał o tej samej godzinie wcześnie rano.
@OrangeEkspert: W przypadku gdy jestem podłączony do centrali restartującej co 22 godziny, to efekt z restartem modemu codziennie o 10:00 spowoduje, że samoczynnie modem będzie restartował się tylko około 8?

Czy mimo wszystko modem będzie restartował się według z góry ustalonego terminu?
@Madin5: jeżeli jednego dnia wykonasz restart o godzinie 10:00 to następnego dnia będzie on o godzinie 8:00, kolejnego dnia o 6:00, następnego o 4:00 itd. Wielu naszych klientów, którzy grają w gry i nie mogą mieć przerwy w połączeniu rozwiązuje to w ten sposób, że raz w tygodniu restartują router popołudniu po powrocie z pracy czy szkoły i przez kolejny tydzień mają pewność, że odnowienie adresu IP nie nastąpi w godzinach
@GratisLPG: Używam ddns i duckdns. Zmiana ip sama w sobie nie jest dużym problemem, problemem jest pora tej zmiany i to co się dzieje później, nie idzie się połączyć lub porty się blokują, ale nie do wszystkiego i nie z każdego łącza. No ogólnie dzieją się rzeczy niestworzone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Madin5: No to bardzo dziwne. Aplikacja DDNS ma za zadanie wykonać aktualizację adresu IP i po tej czynności wszystko powinno działać elegancko (chyba, że ktoś ma foliową czapeczkę ustawioną na firewallu, albo tryb paniki"
@GratisLPG: np. mamy mirkowe grono do wspólnego grania #armaforces, serwer stoi u mnie. Przy zmianie ip oczywiście wszystkich wyrzuca, ale następnie np. z 30 osób 25 może dostać się na teamspeak, a tylko 5-10 osób widzi serwer gry. I tak przez najbliższą godzinę. Nie ma znaczenia wtedy czy łączy się przez ddns czy bezpośrednio, czy też w jakiej sieci ta osoba jest.
@Madin5: To mi wygląda na takie coś, że po zmianie IP serwer musi rozgłosić swój nowy adres IP (nie wiem dokładnie jak działa serwer armaforces) wśród węzłów, a to trochę zajmuje. Wcześniej też były takie problemy?