Wpis z mikrobloga

Kiedy w waszej rodzinie pojawił się pierwszy komputer? U mnie w 1986 roku, był to Atari kupiony w Pewexie przez moją mamę. Mnie wtedy jeszcze nie było na świecie, ale miałem okazje często bawić sie tym komputerem pod koniec jego życia, próbowałem programować w BASICu i do tej pory nie mogę wybaczyć mamie, że oddała go za darmo jakiejś Grażynie z sasiedztwa kilkanaście lat temu xD Może zostałbym tym słynnym programistą 15k dzięki niemu.
Przez ten fakt zawsze było dla mnie oczywiste, że komputery mamy od tak dawna, tymczasem na mirko się dowiedziałem, ze sa ludzie, którzy myślą, że za komuny w ogóle nie było w Polsce komputerów i mnie to zdziwiło ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tak więc kiedy w waszej rodzinie pojawił się pierwszy komputer? liczy się też rodzina dalsza, w stylu bogatych kuzynów itp.
#ankieta #pytanie
W.....c - Kiedy w waszej rodzinie pojawił się pierwszy komputer? U mnie w 1986 roku, ...

źródło: comment_RZh7Mu7yCmWYuqd9HeUaITGoFptdEVMS.jpg

Pobierz

Kiedy w twojej rodzinie pojawił się pierwszy komputer?

  • lata 80 3.8% (8)
  • lata 90 39.5% (83)
  • 2000-2005 47.6% (100)
  • 2006 i później 7.1% (15)
  • jestem gimbem i komp. zawsze były wokół 1.9% (4)

Oddanych głosów: 210

  • 23
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic: gdzieś 2004. Miałem totalnego #!$%@? na punkcie posiadania PCeta, śniło mi się po nocach że gram w herosy lub civilization. Pierwsze miesiące posiadania kompa to jedne z lepszych momentów w moim życiu, drugie najlepsze chwile to pierwsze chwile posiadania PSXa.
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic: 2004

Grałem jako młodzieniaszek w demówki z cd-action, fifę 2003, hard truck 18 wheels of steel, delta force land warrior, call of duty, rally championship, gta, simsy

Kiedyś to było kurła, to były czasy

A potem zacząłem sie interesować samymi komputerami i skończyłem jako administrator IT, helpdesk i web developer w jednym :/
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic: U mnie w domu komputer pojawił się dokładnie w roku 2000. Pamiętam, bo to był prezent komunijny dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miałem okazje spędzić dzieciństwo jeszcze wg starych wzorców: talia kart, bierki, planszówki, szachy. Niczego nie żałuję.
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic: 2003. Najpierw miałem "pożyczaka" z Windą 98 (napierniczało się w Herculesa i Contrę III), rok później dostałem na komunię komputer z XP - do dzisiaj wspominam miło granie w Vice City ( ͡° ͜ʖ ͡°) W międzyczasie miałem też "grę telewizyjną", czyli Pegasusa, którego mam do dzisiaj

  • Odpowiedz
@danielemilka: w moim domu było używane do gier ładowanych z kasety magnetofonowej i do pisania w nim programów w języku Atari Basic, co zresztą robiłem jako dziecko, każąc komputerowi wydawać jakieś głupie dźwięki za pomocą odpowiednich komend itp. Tam nie było twardego dysku i jak się chciało coś zrobić, to trzeba było albo mieć gre/program na kasecie i ją załadować do komputera co długo trwało, albo go ręcznie wpisać do komputera
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic pamiętam te wgrywanie z kasety na commodore64 u kuzyna, to był rytuał . a jaka była pierwsza gra w którą grałeś ? ja na Pc to summer chalanege i winter chalange, jedna taka gra mieściła się na jednej dyskietce 1.44. no i jeszcze prince of persia. na atarki kiedys gralem w te szachy połączone z walką
  • Odpowiedz
@danielemilka: pierwsza gra w którą grałem? naprawde trudno powiedzieć, bo ja już miałem dużo tych kaset odziedziczonych po siostrze i nie mam pojęcia w co zagrałem pierwsze. Pamietam że dużo grałem w Pit Stop, taką wyścigówkę, w której chyba ciągle przegrywałem bo chyba kończyło się paliwo w samochodzie i nie wiedziałem co z tym mam zrobić. Dużo grałem tez w jakieś gry-platformówki, które ledwo co pamiętam.
Najbardziej podobała mi się gra
W.....c - @danielemilka: pierwsza gra w którą grałem? naprawde trudno powiedzieć, bo ...

źródło: comment_71KseOVhxMVQb67TZgzETlHKrFSrM6u7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic: Rok 1999. P2 350mhz, 32 mb ramu, karta graficzna 4 mb (juz nie pamietam jaka). Chodzily na nim wszystkie gry z cd action, to byl szok. 3 komputer na wsi... Do tej pory dziala, stoi sobie gdzies na strychu jako pamiatka
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic: Ujmę to tak: programistą nie jest, ale w późniejszych czasach interesował się tematem samych pecetów pod kątem eksploatacji, samodzielnie umiał postawić Win95 (co nie jest najprostszym zadaniem) i mimo pięćdziesiątki na karku do dzisiaj umie sprawnie poruszać się po sieci, zadbać o to, żeby komputer był sprawny i nie zasyfiony - ma jednego laptopa od 9 lat i nigdy nie musiał w nim robić formatu (ale backupy oczywiście robi)... Czytanie
  • Odpowiedz