Wpis z mikrobloga

Jak zwykle przy okazji strzelaniny w szkole w USA pojawiają się moje ulubione komentarze:

uzbroic nauczycieli

@lierox90

są już jakieś informacje, że to była szkoła gdzie uczniowie chodzili uzbrojeni?

@stan-tookie-1 (na sugestię, że powszechny dostęp do broni jakoś nie podniósł poziomu bezpieczeństwa tych dzieciaków)

Nauczyciele by mogli mieć.

@mamajasia12 (na pytanie, czy uczniowie powinni mieć broń)

a zastanawiałeś się kiedyś dlaczego to głównie w szkołach są strzelaniny? A dlatego że na terenie szkoły nie można posiadać broni i zamachowiec bardzo dobrze o tym wie i czuję się bezpieczniej strzelając do ludzi w szkole niż na ulicy. Gdyby nauczyciele mogliby nosić broń i co niektórzy uczniowie wtedy nie byłoby takich sytuacji.

@dzony_

Brzmi jak plan ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z pewnością te strzelaniny do dzieci w szkołach spowodowane są tym, że czternastolatkowie i nauczyciele nie noszą przy sobie spluw. Właśnie dlatego także w UE, gdzie szkoły (a właściwie całe kraje) są tymi paskudnymi i niebezpiecznymi gun-free-zones, co kilka dni dochodzi do masakry.
Dajmy przedszkolankom i nastolatkom spluwy, niech je wnoszą do budynku pełnego dzieci i profesjonalnie bronią ich przed zdeterminowanymi zamachowcami. Co może pójść nie tak?

#neuropa #usa #bron #shitwykopsays
tojuzprzesada - Jak zwykle przy okazji strzelaniny w szkole w USA pojawiają się moje ...

źródło: comment_HTIAD5V1sbZY18W1TpkCuRXgV82oT5kM.gif

Pobierz
  • 47
Kiedy wy zrozumiecie, że w USA nie po to jest łatwo dostępna broń palna, żeby ludzie w szkołach się czuli bezpiecznie?


@Andris00: Gdzie to zasugerowałam?

Dyskutujesz z argumentem, wymyślonym przez siebie.


@Andris00: To nie ja argumentuję, że więcej broni, w tym danej do rąk nauczycieli, podniesie bezpieczeństwo w szkołach. Czepiaj się cytowanych kolegów, zamiast warczeć na mnie, gdzie ja się z ich toku myślenia otwarcie nabijam.
albo zróbmy odwrotnie, w kraju gdzie dostęp do broni jest dośc łatwy (np USA) i gdzie napięcia u nastolatków z jakichś powodów są skrajnie wysokie (dość głośne ataki na szkoły w USA przez uczniów ) postawmy na bramce ochroniarzy bez broni :D


@stan-tookie-1: albo wyposażmy wszystkie woźne w czołgi!

wyścig zbrojeń to przecież najlepszy sposób na zapobieżenie eskalacji przemocy ʕʔ
Z tego powodu, że zginęło 17 osób w szkole, nikt nie będzie zmieniał prawa na poziomie federalnym. To jest jedynie efekt uboczny


@Andris00: Tym razem 17. Ogólnie co roku w USA z powodu broni ginie 22 000 osób, z czego tylko 250 to unieszkodliwieni napastnicy.

No ale jeśli dla Ciebie to nie problem, a tylko drobna, uboczna niedogodność, no to nie ma tematu przecież.
@to_juz_przesada: ale całe kraje nie są gun free zones! Zobacz ile broni mają inne kraje niż nasz.
Na dodatek nigdy statystyki amerykańskie nie przekładają się na eropejskie warunki.

Za to także całe kraje nie są vehicle free zones, dlatego psychopaci wybierają ciężarówki i samochody i zgromadzenia ludzi (także w Polsce).