Wpis z mikrobloga

..............................................................................................................................
Wpis kierowany do mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
Pamiętaj by włączyć powiadomienia o pojawiającym się nowym wpisie!
..............................................................................................................................

Witajcie Mirabelki i Mirki :)

..............................................................................................................................

Dzisiaj przychodzę do Was z dwoma wiadomościami:
- 1 - Nieoczekiwane zakończenie sprzedaży zdrapek "Pensja" oraz "Czarny Kot"
- 2 - Nowa zdrapka "Wielkanocna Gra" w sprzedaży od 15 lutego (czyli od jutra :])

..............................................................................................................................

- 1 - Nieoczekiwane zakończenie sprzedaży zdrapek "Pensja" oraz "Czarny Kot"

Dzisiaj po pracy ze zdumieniem spojrzałem na fakt, że niektórzy użytkownicy zauważyli oficjalne zakończenie sprzedaży zdrapki "Pensja" oraz "Czarny Kot" na stronie Lotto. Zgodnie z regulaminem sprzedaży, konkretniej § 8 punkt 2:
"Termin zakończenia sprzedaży losów Loterii, oznaczonych takim samym i unikalnym dla
tej/ tych transz numerem identyfikacyjnym, który stanowi pierwszy człon numeru losu,
każdorazowo określa Totalizator Sportowy i podaje do publicznej wiadomości grających
z co najmniej 7 – dniowym wyprzedzeniem"
Jestem pewny, że tak jak inni użytkownicy, jeszcze wczoraj brakowało takiej informacji na stronie Lotto. Nie wiem gdzie Totalizator Sportowy wywiązał się z zapisów skonstruowanego przez siebie regulaminu, ale sprawa jest bardzo nieelegancka z ich strony. Wszystko wskazuje na to, że Totalizator Sportowy nie przestrzega zasad sprzedaży swoich produktów...

Już wyjaśniam dlaczego mnie samego fakt nagłego zakończenia sprzedaży również poruszył:
Zdrapka "Pensja" była ostatnimi czasy najlepszą zdrapką do zakupu i jej zakończenie z dnia na dzień bez informowania grających jest jawnym pogwałceniem regulaminów. W zdrapce "Pensja" aż 3 nagrody główne zostały nadal w grze i teraz pójdą do przemielenia...

W wolnej chwili napiszę w tej sprawie do kierownika ds sprzedaży i poproszę o jego stanowisko bo sprawa mówiąc prostym językiem "śmierdzi"...

..............................................................................................................................

- 2 - Nowa zdrapka "Wielkanocna Gra" w sprzedaży od 15 lutego

Nowa zdrapka nawiązująca do Wielkanocy pojawi się już jutro (15 lutego) w ofercie Lotto!

Nazwa nowej zdrapki to "Wielkanocna Gra"

Cena jednej "Wielkanocnej Gry" to 5 zł. Zdrapka ma nawiązywać swoją tematyką do zbliżających się Świąt Wielkanocnych, i chyba jest jedyną zaplanowaną do sprzedaży w związku z tymi świętami.
Nowa zdrapka została wyprodukowana w nakładzie "tylko" 3 000 000 sztuk. Nakład jest stosunkowo niewielki patrząc na inne zdrapki za 5 zł, ale najprawdopodobniej Lotto zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli wyprodukowaliby jej za dużo to zalegałaby na sklepowych półkach zapewne do Bożego Narodzenia :)

Ale wracając do nagród...
W zdrapce tej przewidziano 3 nagrody główne, każda to 125 000 zł. Oprócz nagród głównych przewidziano następujące nagrody niższych stopni:
3 x 9 000 zł - [w przypadku wydrapania tej nagrody również będziemy musieli odprowadzić 10% podatek od wygranej!]
36 x 900 zł
660 x 180 zł
3 600 x 90 zł
30 000 x 45 zł
75 000 x 25 zł
72 000 x 15 zł
120 000 x 10 zł
465 000 x 5 zł

Trochę matematyki:
Łączna cena losów przeznaczonych do sprzedaży stanowi kwotę 13.650.000 złotych. Wysokość kapitału przeznaczonego na wygrane pieniężne wynosi 8.707.200 zł, co stanowi 63,79% łącznej ceny losów przeznaczonych do sprzedaży.

Moja opinia:
Zdrapka występuje z niskim nakładem więc pula na nagrody główne nie miała zbytnio jak urosnąć i właśnie dlatego nagroda główna wynosi "skromne" 125 000 zł co przy innej zdrapce za 5 zł np. "Lotto Ekstraklasa" wypada średnio (biorąc pod uwagę jedynie wysokość nagrody głównej!). Jednak biorąc już pod uwagę nakład wychodzi w sumie, że zdrapka "Lotto Ekstraklasa" pozwala wygrać nagrodę główną przy zakupie około 1 560 290 sztuk losów. W nowej zdrapce ta wartość wynosi 1 000 000 losów. Teraz to od nas zależy czy kupimy "Wielkanocną Grę" gdzie nasze szanse na nagrodę główną wynoszą 1:1 000 000 czy "Lotto Ekstraklasa" gdzie mamy możliwość wygrania dwukrotnie wyższej kwoty jednak statystycznie musielibyśmy kupić ponad 500 000 losów więcej.
Porównałem oczywiście dwie zdrapki w cenie 5 zł w których na dzień dzisiejszy wszystkie nagrody główne są nadal do wygrania. Za 5 zł możemy kupić na tę chwilę lepsze zdrapki (no chyba, że Totalizator znowu z dnia na dzień zamknie sprzedaż innych zdrapek, hehe), np. "Ekstra Pensja". Niestety w przypadku "Ekstra Pensji" właściwy wybór zdrapki wymaga już od nas patrzenia na tzw. gorące przedziały.

Zdjęcie zdrapki "Wielkanocna Gra" umieściłem jako obrazek do tego wpisu.

..............................................................................................................................

Tradycyjnie odpowiedź na pytanie: Jakie zdrapki obecnie kupować?

- 1 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Lotek". Warto decydować się na wersję "Lotek w Holandii".
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Polecam zdrapkę "Serduszko" jeżeli interesuje nas kwota 14 000 zł, jeżeli jednak zadowolimy się kwotą 1 500 zł to polecam wybierać zdrapkę "Wypłata".

- 2 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Jeszcze wczoraj polecałem zdrapkę "Pensja", ale po tym co odwalił w dniu dzisiejszym Totalizator Sportowy muszę zmienić wybór i polecam zdrapkę "Deszcz Pieniędzy". Ostatnie 2 nagrody główne zostały w czerwonej wersji kolorystycznej. Co do proponowanych przedziałów to należy zajrzeć do Arkusza Zdrapkowego. Wersja niebieska tej zdrapki jest już wydrapana z głównych i jej nie polecam brać.
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Jeżeli celujemy w duże pieniądze to polecam poczekać do 19 lutego, startuje wtedy nowa wersja zdrapki "Pensja", jeżeli jednak zadowoli nas 500 zł to polecam zdrapkę "500 od ręki".

- 3 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "WinGO".
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - odradzam zakup zdrapek za 3 zł.

- 5 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Ekstra Pensja".
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Polecam zdrapkę "Wielkanocna Gra".

- 10 zł -
- Niezależnie od tego czy patrzymy na numer paczki czy nie - Polecam zdrapkę "Mega Pensja".

- 20 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Giga Życie" (tutaj kupujemy wersję z zielonymi detalami, która wygląda tak: http://forumlotto.pl/download/file.php?id=12294 ).
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Polecam zdrapkę "Szybki Milion".

Ogólna opinia:
Już wiecie co odwalił Totalizator Sportowy więc w związku z niespodzianką, którą nam zaserwował odradzam w tej chwili obecnej jakieś większe zakupy zdrapek. Wszystko co jest obecnie w sprzedaży dałoby nam w dłuższej perspektywie większą stratę niż zysk. Jeżeli siła drapania jest w nas wielka to polecam stosować się do powyższych zasad w "Jakie zdrapki obecnie kupować?", ale jeżeli nie mamy dużego parcia to może niech wystarczy nam w tym tygodniu np. jedna "Mega Pensja" czy po prostu jutrzejsza nowość.

..............................................................................................................................

Koniec wpisu na dzisiaj. Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie by pochwalić się ciekawymi wydrapanymi nagrodami :)

Pamiętajcie, że prowadzony jest także "Arkusz Zdrapkowy" dostępny dla Was online pod tym linkiem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

#wykopskubietotalizatora
Nutaharion - ...........................................................................

źródło: comment_fWCLT04FiErKmTz5TH3YJ0uchMieIH5M.jpg

Pobierz
  • 9
no nie pamiętam, zaskoczony byłem, że służba celna na skupie makulatury niszczy zdrapki. Myślałem, że mają od tego jakieś specjalne maszyny czy coś

@Shajo: polecam Zmienników i odcinek "Krzyk ciszy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Nutaharion: nieźle mnie #!$%@? z tym cofnięciem Pensji, ze 30 jeszcze miałem do wykupienia z dobrej transzy ( ͠° ͟ل͜ ͡°) wołaj jak napiszesz coś
@przemografik: jak zobaczyłem to też byłem pod wrażeniem. Zapewne ktoś kupił nowość w dniu otwarcia sprzedaży a na drugi dzień już był w oddziale ¯\_(ツ)_/¯
Pozostaje życzyć tylko gratulacji, że Wielkanoc w tym roku będzie mogła być "trochę" bogatsza.