Wpis z mikrobloga

Mirki. Mam problem z wyborem laptopa oraz monitora. Setup pod programowanie.

Pierwsza rzecz laptop. Zastanawiam się nad nówką Dell Xps 15. Czy jest jakaś sensowna alternatywa dla niego? Podoba mi się głównie design i gwarancja u Della.

Druga sprawa monitor. W co warto zainwestować: w dwa 27 calowe o rozdzielczości np 2k? Czy np jakiś 34 calowy ultrawide? Czy ktoś z Was programuje na ultrawide? Jak wrażenia ?

No i pod dwa monitory to już musowo zewnętrzna grafika? Czy taka gtx 1050 pociągnie dwa monitory po 2k czy 4k rozdzielczości?

Dzięki za wszystkie wskazówki. Z fartem mordeczki.

#programowanie #javascript #webdev #webdesign #pcmasterrace #pc #monitory #laptopy
  • 7
@f-lock: luz, dałem tylko propozycję. Na MacBooku jednak trochę większe możliwości bo możesz programować wszystko włącznie z iOSem. A sam MacOS jest przyjemny, ultra szybki i produktywność mam wrażenie że jest na nim większa. No ale swoje kosztuje co niestety jest sporym minusem i czasami nie warto inwestować.
@f-lock: Jeden rabin powie tak, a drugi rabin powie nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Moja osobista preferencja to 2x 24", przez chwilę próbowałem 3x 24", ale szczerze - ten trzeci trochę już miejsca zajmuje i wydaje mi się niepotrzebny.

Ja mam Asusa zenbook - i niepotrzebuję zew. grafiki - wydaje mi się, że sporo jest laptopów obsługujących 2 zewnętrzne źródła. Jeśli nie chcesz śmigać w gry -