Wpis z mikrobloga

Dochodzę do wniosku, że nie można zbudować dobrego życia, bazując na doświadczeniach ludzi PRL. Trzeba się od nich odciąć, potraktować jak eksponaty zdehumanizowanej epoki i robić swoje. Nie widzę innego wyjścia niż odciąć się od wszystkich życiowych doświadczeń i rad starszych członków rodziny, bo choć dziś osoba jest normalna, to na wskroś jednak przeżarta chorobą i świadomie-nieświadomie gotuje swój los dzieciom. Lekiem jest dystans i mistyczny chłód, ale prawdopodobnie i tak nie unikniemy nieco tego podejścia. Może przyszłe pokolenie...
#przemyslenia #prl #nosaczsundajski
  • 15
  • Odpowiedz
Dochodzę do wniosku, że nie można zbudować dobrego życia, bazując na doświadczeniach ludzi PRL. Trzeba się od nich odciąć, potraktować jak eksponaty zdehumanizowanej epoki i robić swoje


@Oszaty: Popieram.
  • Odpowiedz
@Oszaty: Problem w tym, że ogrom ludzi z obecnego pokolenia ma tą mentalność zaszczepioną. Niewolnictwa, nie wychylania się, braku motywacji do poprawy swojej sytuacji życiowej, bo "jakoś to będzie", "a co ja mam do tego?". Co zrobisz
  • Odpowiedz
@Oszaty: zgadza się. Te zakorzenione schematy, dziś już niestety bez pokrycia

- studia dadzą pracę
- trzeba się trzymać jednej pracy
- nie wolno donosić na #!$%@?
- w pracy najważniejsza jest kasa
- nie można się wychylać
  • Odpowiedz
@Oszaty: zapisałam ten post w screenah. Pokaże Niejieskiemu, który utrzymuje swoją patologiczną matkę, siostrze którą rodzina olała bo urodziła trojaczki i tzreba jej pomoc, przyjacielowi którego rodzice nie wiedza ze jest gejem- jesteśmy przegranym pokoleniem post komunistycznych rodziców z pokolenia 50’60’70 przegranym bo nikt nie nauczył nas kochać, żyliśmy w blokach z wielkiej płyty i wpiwrdalalsmy mandarynki na Boże narodzenie
  • Odpowiedz
@Oszaty: Mojżesz prowadził Żydów przez 40 lat, choć mogli dojść do Izraela w 2 tygodnie, jednak chciał, żeby odszedł każdy kto urodził się jako niewolnik (Mojżesz nim nie był).¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz