Wpis z mikrobloga

22 lata, 3 rok informatyki, 3 miesiące stażu (1700 na łapę) + 4 miesiące (1800 za 60% etatu na łapę[3k cały etat]) w tej samej firmie. Biuro zarządzania projektami.
Programowanie aplikacji wewnątrzfirmowych C#, dużo tsql, teraz zaczynam jeszcze Jira+Java (generalnie kodzę sam).
Od początku mojej pracy oczywiście kompetencje wzrosły, ostatnio zrobiłem niczego sobie wdrożenie na produkcji aktualizacji sposobu wysyłki danych do zewnętrznej firmy obrabiajacej dane.

Z waszego podobnego doświadczenia:
1) Mogę iść po podwyżkę?
2) Jak będę przechodził w czerwcu na pełen etat mogę zawołać 4-4,5k na łapę?

#programowanie #pracbaza
  • 13
  • Odpowiedz
@froteorin: po podwyżkę zawsze możesz iść tylko nie wiadomo czy Ci dadzą :P. Pytanie jest na ile się rozwinąłeś itp. W czerwcu na pełen etat to jak najbardziej ma ręce i nogi, teraz trochę straciłeś okazje te 4 miesiące temu.
  • Odpowiedz
(generalnie kodzę sam)


@froteorin: A czy masz w tej firmie kogoś ogarniętego, kto np. pokazać Ci może jak coś zrobić lepiej, poprawniej, bardziej elegancko, itp? Żebyś przez takie kodzenie samemu, nie nabył za dużo złych nawyków.

p.s.
Możesz zawołać, a czy dadzą, to inna sprawa( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wojniz: Generalnie mam, ale w innym biurze, nie mam z nimi kontaktu.N ie programuję "prawdziwych" programów, tylko takie wewnętrzne apki, ew jakies obrabiajace dane - bardzo hermetycznie
  • Odpowiedz
@froteorin: To może jednak zastanów się nad swoim rozwojem jako programista. Czy ta praca Cię nie ogranicza przypadkiem. W Twoim wieku raczej stawiaj na rozwój, kasa przyjdzie sama.
  • Odpowiedz
@froteorin: Nie wiem jakie miasto, ale z doświadczenia krakowskiego mogę powiedzieć, że masa firm idzie na rękę studentom dziennym. Przypuszczam, że w każdym większym mieście jest tak samo.
  • Odpowiedz
@froteorin: Takie "wewnętrzne" apki to som :) prawdziwe programy - takie prowizoryczne rozwiązania często w korporacjach działają, bo jak coś jest głupie, ale działa - to nie jest głupie!

Odnośnie Twoich pytań, to sam się zastanów - piszesz, że to korpo:

1) Na ile Twój obecny szef Cię lubi? Zrozum, że interes korpo to nie interes Twojego przełożonego (nie wprost), na ile Ty sam jesteś rzetelny
  • Odpowiedz