Wpis z mikrobloga

Hej #xiaomi jak długo macie telefon, jaki model i jak wasze baterie?
U mnie w Redmi Note 2 po około 8 miesiącach to już mega słabo trzymała, a po 2 latach to ze 2 razy dziennie ładuję telefon przy niezbyt częstym korzystaniu. Po wymianie baterii na nową to samo. Nie wiem czy to ten model tak ciągnie baterię czy wszystkie xiaomi bo zastanawiam się nad czymś nowym.
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DreqX: Redmi 4A, od końca grudnia 2016 - do tej pory nie mam większych problemów z baterią, trzyma tak samo dobrze jak na początku. Można by sprawdzić inny soft...
@DreqX: Redmi note 2 tak ma!
Nie ma się co oszukiwać, telefon z 2015 roku a ciągle daje radę. Coś kosztem czegoś.
Mam ten telefon i to samo zaobserwowałem. Kosztem wydajności właśnie jest krótki czas działania na baterii. Kilka mies temu wymieniłem na ogniwo Nohon i czuć lekką poprawę. Ale nie ma szans zeby wytrzymał 48godz
@DreqX mi4c 2-2,5 roku, jakoś tak. Niestety od 3 miesięcy mocno się coś popsuło bo bateria 8h nie wytrzymuje. Do tego po podłączeniu do ładowania rozładowanego telefonu, który sam się wyłączył wskazuje, że bateria jest w ok 70% naładowana. Wymiana baterii nie pomogła? ()
Ogólnie patrzenie na pojemność baterii to głupota, każdy telefon ma inne zapotrzebowanie w zależności od obiciążenia, w rezultacie taki z baterią 2500mah moze trzymać tyle samo co inny z 3200mAh
Dużo zależy od procesora oraz oprogramowania.
@DreqX: Redmi Pro, bateria 4050 mAh, cały dzień właczona sieć, plus czasami GPS i BT, dużo gadam + maile, wytrzymuje do wieczora i jestem z tego bardzo zadowolony. Najlepszy telefon jaki miałem pod kątem baterii.

@JustynaJestem: mnie Mi4C strasznie oszukiwał na baterii - bawiłem się nim ostatnio nawet. Wyłącza się przy 20%. Włączam go po minucie ładowania i mówi, że ma 70% :)

A ładowarkę na wszelki wypadek w domu,