Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!

Przymierzam się do kupna (a w zasadzie wymiany) mojego samochodu.
Cenowo przedział podobny, ale zamieniam coś szybszego na wolniejsze i pojemniejsze.
Stąd moje pytanie do mirków z pod tagu #mitsubishi - jak oceniacie swoje / nie swoje Galanty VIII?
Oczywiście interesuje mnie jeden prawidłowy silnik: 2.5V6, najlepiej w wersji Avance i kombi :)

Szukam raczej samochodu na dłuższe trasy, niekoniecznie LPG.

Jakie są wasze przygody z tym samochodem? Jak wygląda z kosztami napraw?
Są one miałkie i wymagają dużo drobnych napraw, czy faktycznie potrafią być pancerne niczym stare Volvo?
Jakie są wasze najdłuższe trasy jakie nimi robiliście? Czy kiedyś Was zawiódł?
Czy manualne skrzynie biegów faktycznie sypią się co chwilę?

Na co patrzeć przy oględzinach przy zakupie (oczywiście: poza kopułkami od amortyzatorów pod maską :) ) ?

#samochody #mitsubishi #motoryzacja
  • 7
@crushyna: Nie wiem jak 2,5V6
Ale przy słabszym 140 konnym silniku skrzynie padają po ok 300k remont da się ogarnąć za 1200 -2000zł.
Z wyglądu to tylko kombi, sedany wyglądają już archaicznie a kombi dalej wygląda ładnie.
Co do reszty to tak jak wszystkie auta w tym wieku, liczy się stan danego egzemplarza i czy jest zadbany.
@crushyna: Mocno się interesowałem tematem - rdzy może być w #!$%@?, a poza tym problematyczne bywają skrzynie biegów - zarówno automat jak i manual i to chyba co ciekawe z tej dwójki automat wychodzi lepiej. Możesz pogooglać za tym, bo to chyba największa bolączka. Poza tym fajne, wygodne auto, chociaż jeździłem tyle tylko co przy oglądaniu przed potencjalnym zakupem ;)
@aksal89:
@tasiu84:
Ok, gdzie szukać głównych ognisk rdzy poza nadkolem z tyłu oraz na kielichach?
Jakieś jeszcze usterki duże trapią ten samochód? Remont skrzyni raz na 200 czy 300k to raczej nie problem.
@crushyna: Najbardziej trzeba uważać na podwozie - pordzewiała buda to pół biedy. Poza tym podobno samo auto jest dość trwałe, ale jednak jak wiadomo raczej trzeba się spodziewać, że większość egzemplarzy ma po te 350-400k km, a nie 187k jak lubią pisać w ogłoszeniach, więc już właściwie wszystkiego się można spodziewać. Ale jak trafisz na w miarę zadbany i serwisowany egzemplarz to powinno być ok.

Niestety ze względu na swój wygląd