Wpis z mikrobloga

@grucha_88: @Pynkman: @Sierpik21: ok, ale chce zrozumiec ta idee sprzedawania, bo ewidentnie mi cos w kapownicy nie styka...
jesli sprzedam powiedzmy za 30$ i potem spadnie do 29/28$ to gdzie ja na tym zysk zrobie ? Jak bede chcial odkupic przy 29$ za sztuke, czy znowu czekac do momentu az bedzie po 20 ? nie rozumiem zbytnio
@oink_oink: Pewnie wszyscy liczą, że pojawi się nowe logo i nazwa i przez godzinę będzie pompa z 28$ na jakieś 35$ i wtedy chcą sprzedawać. Gorzej, jak wszyscy tak pomyślą i kurs po prostu zacznie spadać przed i w trakcie wydarzenia. Były przypadki, że cena waluty po rebrandingu spadała (Oyster tak miał).
@Pynkman: ok, tylko ludzie robia ten zabieg sprzedazy po to zeby definitywnie zamknac pozycje i wyjsc z dolarami tak ? no bo jesli chce miec powiedzmy inwestycje w lisku, to wychodzenie z niego gdy kupilem go po 16$ cz cos tkaiego, to nie jest zbyt madre ?bo co mi da ze wyjde przy 30, a potem bede liczyl na wzrost liska ponowny gdzie bede musial za niego zaplacic nie 16 ale
@oink_oink: Kupujesz za 16, sprzedajesz za 35 podczas wydarzenia, później czekasz na dołek liska/szukasz innej inwestycji krótkoterminowej. Cześć też siedzi długoterminowo w lisku i planują sprzedać go na największej górce, żeby odkupić taniej i mieć więcej sztuk.