Wpis z mikrobloga

@PepeXD: nie wiem jak w eBay UK, ale jak kupowałem rzeczy na eBay USA, to wszelkie płatności przechodziły mi przez paypala od ręki i bez problemowo. Miałem do paypala podpiętą kartę
  • Odpowiedz
@magucio: ja mam konto zalożone kilkanaście lat temu na eBay DE ( ͡° ͜ʖ ͡°) a po prostu typ jest z UK, a licytowałem przez stronę ebay.com XD

A czy to jakieś dodatkowe względy bezpieczeństwa ten PayPal? I pewnie muszę uważać, żeby podpięta karta była na PayPal ustawiona jako płatność w GBP - na coś jeszcze zwrócić uwagę?
@ptasiek2:
  • Odpowiedz
@PepeXD: Na pewno wykonałem wiele takich transakcji przez PP/Revolut na ebayach z różnych krajów, i było ok zarówno przy udanych jak i nieudanych transakcjach. Kto wie, może bezpośrednio kartą też jest OK.
  • Odpowiedz
@wrzesien: bezpośrednio kartą mam jak coś chargeback i pewność, że transakcja w GBP przejdzie w GBP, a Paypal jest #!$%@? i ponoć po dodaniu karty i ustawieniu

Ustawienia >> USTAWIENIA PŁATNOŚCI >> Zarządzaj wstępnie zatwierdzonymi płatnościami >> Ustaw dostępne źródła finansowania płatności >> Opcje przeliczania >> Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego.

tak czy siak potrafi przewalutować i ponoć trzeba do nich dzwonić i powiedzieć,
  • Odpowiedz
@PepeXD: Trzeba gdzieś tam ustawić raz, aby nie przeliczała walut. Wydaje mi się, iż ochrona PP jest lepsza niż chargeback w Revolut, a i ostatecznie też możesz zacząć procedurę chargeback.
  • Odpowiedz