Wpis z mikrobloga

Dokupiłem kilka farb, pigmenty i lakier. Dokończyłem model M41 Walker Bulldog: rdza, wash, błoto i lakier.
Jestem zadowolony z pierwszego zrobionego modelu do samego końca:)
Muszę jeszcze popracować nad washami bo nie do końca wyszło jak chciałem- myślałem że będzie łatwiej.
#modelarstwo #modelarstworedukcyjne #czolgi #hobby
brasi24 - Dokupiłem kilka farb, pigmenty i lakier. Dokończyłem model M41 Walker Bulld...

źródło: comment_MfaxkX0NLJZGCeV8LbulrSvzvpD3sOMA.jpg

Pobierz
  • 10
@brasi24: Obczaj farbki Vallejo. Nie są drogie a mają fajne palety do malowania militariów. Dużo kolorów oryginalnych malowań.
Drybrush jest spoko. I metale można tym malować i zabrudzenia, w sumie to bardzo uniwersalna i przydatna technika. Tylko odpowiednio trzeba pędzel do tego dobrać, takie są spoko Link
@Rzeznik124: lakierowałem błyszczącym przed kalką, żeby nie odznaczała się kalkomania i takim samym na koniec żeby utrwalić efekt. Tak wysłuchałem w poradniku na yt. Sam zwróciłem uwagę na to i może na sam koniec warto dać satynowy albo matowy lakier? Wy jak robicie, @ciezka_rozkmina: @Marcinw3105: ?
@brasi24: Ja nie malowałem modeli tylko figurki i malowałem satynowym. Teoretycznie najlepiej powinien chronić błyszczący ale dobrałbym lakier pod kątem modelu i efektu jaki chcę uzyskać. W wielu przypadkach matowy może być lepszą opcją.