Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak się zmienić psychicznie i emocjonalnie? Ostatnio ktoś, na kogo opinii bardzo mi zależy zwrócił mi uwage, że jestem słaby psychicznie, łatwo mną manipulować, jestem strasznie emocjonalny. Tak na dobrą sprawę to wiedziałem to już od dawna, ale z wieloma rzeczami mam tak, że jak mi ktoś tego nie powie na głos to chowam pod dywan. Trochę o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że zawsze wyjaśniałem sobie to tym, że jestem miły i wolę żyć dla innych niż dla siebie, ale chyba chcę to zmienić i jednak trochę pożyć dla siebie. Ćwierć wieku na karku i wypadałoby coś z tym swoim życiem zrobić. Dlatego byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek porady dotyczące takich zmian, nawet te do bólu ogólnikowe. Myślałem też nad wizytą u psychologa, ale ceny zaczynające się od 100zł za wizytę jednak trochę straszą.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania:też uważam że nie da się.
staram się panować nad wybuchowym charakterem, ale czasem nie da się. sam z siebie wybuchnę i nic nie poradzę na to. z zachowania trochę się zmieniłem, bo się "wygasiłem" i jestem spokojniejszy, ale psychiki i emocji nie ogarnę.
chęć zmiany to jeszcze niekoniecznie powód na terapię :) Są inne formy wsparcia, można też próbować samemu. warto zacząć od zadania sobie pytania jaki chciałbym być i dlaczego, po co. Jak sobie to określisz, to daj znać pomyślimy co potem :)