Wpis z mikrobloga

Może #niepopularnaopinia ale wg mnie każdy konkurs na takiej olimpiadzie jest mniej warty od całego pucharu świata. Dobitnie pokazują to dzisiejsze zawody, jednemu zawieje albo nie i przewaga z pierwszej serii idzie się #!$%@?ć. Żeby zostać dwa razy mistrzem olimpijskim z rzędu a więc co 4 lata trzeba mieć niebywałe szczęście żeby tak się ustawić z formą. Z kolei puchar świata zdobywa skoczek który przez cały sezon prezentował najrówniejszą formę. To tak jakby w F1 kierowca wygrywał GP Hiszpanii i zostawał mistrzem świata a inny kierowca wygrał 10 GP przez cały sezon i miałoby to mniejsze znaczenie.
#skoki
  • 16
@dablju_: no dokładnie. To puchar świata pokazuje kto jest najlepszym i jej zwycięzca powinien być uznawany za mistrza świata wg mnie. Jakby chociaż czymś więcej się wyróżniały te konkursy MŚ albo IO np 4 serie jak w MŚ lotach albo chociaż żeby kwalifikacje się wliczały, to wtedy może byłoby to coś większego wg mnie a tak to trochę jak konkurs PŚ o gigantycznej randze.
@stillhet: nie oglądam sprintu, ale powiedziałbym że Bolt bo ma rekord świata (sry nie znam się). Ale powróćmy do skoków: co wg ciebie jest większym osiągnięciem: wygranie sezonu z 27 konkursami, do którego musisz mieć chociaż w miarę stabilną wysoką formę przez praktycznie 4 miesiące aby go wygrać czy może wygranie konkursu z 2 skokami, bo akurat w tym momencie masz dobrą formę (chociaż w tym konkursie potrzeba było jeszcze szczęścia...)?
@Tuvrai: Bolt wygrał arz diamentową ligę, Gutlin wygrał 3 razy diamentową ligę (odpowiednik cyklu PS) Ale to Bolt jest gwiazdą bo ma 6 złotych indywidualnych medali na IO. To IO mają prestiż, pieniądze, sławę, wielką tradycję i to jest najważniejsze trofeum. PS wielokrotnie jest odpuszczany na rzecz przygotowania się do IO czy do MS. Sam Małysz powiedział że oddałby wiele swoich medali za jedno złoto na IO.
@stillhet: no właśnie w tym sęk: że wygranie 1 konkursu IO jest bardziej wyhypowane od PŚ, które znacznie częściej zdobyć i niestety tego nie zmienimy. No ale chyba powinno być coś co pokaże że ta impreza jest tą najbardziej prestiżową, np większa ilość serii lub/i dodanie kwalifikacji do punktacji itp prawda?
@stillhet: zabrzmiało ironicznie, czyli co uważasz że 2 skoki na najważniejsza impreze rozgrywana raz na 4 lata w dyscyplinie gdzie warunki maja duze znaczenie sa wystarczajace i pokazuja kto jest mistrzem?
@stillhet: w przypadku biegu na 100m sprawa wygląda trochę inaczej a szczególnie w przypadku Bolta, cała dyscyplina kręciła się wokół niego i otoczki jaką tworzył, MŚ, IO to imprezy o bardzo dużym zasięgu i to tam specjalnie się przygotowywał i bił rekordy. Diamentowa liga była niejako medalem pocieszenia dla gatlina. Mogę się mylić, ale Bolt nie dbał zbytnio o resztę zawodów.
ale Bolt nie dbał zbytnio o resztę zawodów.


@dablju_: zupełnie jak inni ludzie w swoich dyscyplinach. Bojergen miała wywalone na PS i się przygotowywała pod IO i MS, Cologna w biegach narciarskich też miał czasami wywalone i się przygotowuje pod największe imprezy (pomimo to i tak wygrywali PS). Małysz też wielokrotnie odpuszczał zawody PS żeby się przygotować pod najważniejsze imprezy.