Wpis z mikrobloga

@vinteris123: Pod właściwym tagiem masz większe szanse na merytoryczną odpowiedź. Ale w dużym skrócie - za 250 zł nie kupisz nic przyzwoitego. 250zł kosztuje sensowny komplet kółek i łożysk... Lepiej poczekać, dozbierać i kupić coś co nie rozleci się podczas jazdy, i nie sprawi, że znienawidzisz jazdy.

Około 400-500 zaczynają się sensowne modele. Jeśli chodzi o firmy (pod względem jakości i wygody) to jest: Rollerblade -> długo długo nic -> K2
  • Odpowiedz
@Key_user: Na kupowaniu łyżew się dużo słabiej znam niż na rolkach, ale przedział 200-300 wydaje się już realistyczny dla łyżew rekreacyjnych. Łyżwy to jednak dużo, dużo prostsze 'urządzenie' - kawałek metalu zamocowany do buta. Mimo, że idea ruchu na łyżwach i rolkach jest podobna, to od strony technicznej jest mnóstwo różnic:

- Ostrze łyżwy to tylko jeden kawałek metalu - jedyną potencjalną wadą może być wykrzywienie ostrza. Na rolkach potrzebujesz łożysk
  • Odpowiedz
@Key_user: Kiedy czuję, że za bardzo jadą na boki. Niestety nie ma reguły - to jak szybko ostrze się tępi zależy od stylu jazdy, temperatury w jakiej się jeździ, wagi użytkownika i pewnie mnóstwa innych rzeczy. Mi tak średnio wychodzi co 6-8 godzin jazdy, ale bywało, że ostrzyłem po 1 półtoragodzinnej sesji (kiedy intensywnie ćwiczyłem hamowanie) a bywało że po 8 sesjach jeszcze było ok.

Drugą sprawą, jest że przy większości
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: ja ostrzyłem na stadionie narodowym w Wawie, nie potrafie ocenic czy okej, ale jeżdzą dobrze. właśnie przez ostatnie pare godzin jazdy uczylem sie hamowania i czasem ostrza tracą przyczepność, moze juz tępe lekko.
  • Odpowiedz