Wpis z mikrobloga

Piękny, czysty #!$%@? zrobiony z wielką pasją - Mad Max: Na Drodze Gniewu (Mad Max: Fury Road)

Ciekawym wyzwaniem byłoby napisanie recenzji o tym filmie nie używając takich słów jak "szaleństwo", "#!$%@?ęcie", "ostra jazda". Najnowsza odsłona Mad Maxa bowiem na nowo definiuje kino akcji. To 2-godzinna, czysta rozrywka, która nie daje widzowi odpocząć na 3 minuty. Bez przerwy coś się dzieje, bez przerwy czujemy wysokie tempo. Ponadto - jak to w tej serii - dostajemy całą masę dziwactw i szaleńców. Reżyser postanowił sobie, że #!$%@?ęcie w tym filmie musi być na maksa, więc umieścił w filmie pościg futurystycznych aut które buchają ogniem w rytm bębnów i elektrycznej gitary (która notabene też bucha ogniem). I przyznam, że tak epickich scen nie widziałem od czasu Władcy Pierścieni.

No dobra, ale o czym jest ten film? Szczerze powiedziawszy fabuła tutaj jest tak okrojona i nieznacząca... że sam zapomniałem. Jak dobrze pamiętam te prostytutki czy surogatki, na czele których stoi Furiosa (Charlize Theron) miały pojechać po paliwo, ale w polowie drogi skręciły i zaczęły uciekać. Przywódca jednego z plemion bierze więc wszystkie samochody i rusza za nimi w pościg. I tyle. Reszta filmu to dosłownie sama jazda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Warto zaznaczyć, że ten obraz został nakręcony przy minimalnym użyciu greenscreenu - wszystkie auta i rekwizyty były prawdziwe, a cały plan zdjęciowy umieszczony na australijskiej pustyni. Polecam kulisy powstania tego filmu z kanału "Na Gałęzi".

"Mad Max: Fury Road" to pozycja obowiązkowa dla każdego fana kina akcji, ale reszcie widzów też można - przynajmniej delikatnie - go polecić. Tak, fabuła nie ma tutaj żadnego znaczenia i jest praktycznie zerowa. Ale w przeciwieństwie do reszty akcyjniaków - w ten film widać, że włożono dużo serduszka. To szaleńcza jazda na najwyższych obrotach, która zgarnęła 6 Oscarów. 8,5/10.
#film #kino #madmax #waropoleca
Pobierz waro - Piękny, czysty #!$%@? zrobiony z wielką pasją - Mad Max: Na Drodze Gniewu (Mad...
źródło: comment_jyKMRkag42d07jfizaiT2cIRCVD71MSk.jpg

Jak oceniasz "mad max: na drodze gniewu"?

  • Arcydzieło 13.5% (12)
  • Rewelacja 27.0% (24)
  • Bardzo dobry 11.2% (10)
  • Dobry 21.3% (19)
  • Średni 9.0% (8)
  • Słaby 2.2% (2)
  • Bardzo słaby 1.1% (1)
  • Gniot 6.7% (6)
  • Jeszcze nie widziałem/-am 3.4% (3)
  • Nie znam i nie interesuje mnie 4.5% (4)

Oddanych głosów: 89

  • 4
@waro:
Jestem bardzo ciekaw, jak wyglądała rozmowa twórców nowego "Mad Maksa", kiedy ustalali, jak będzie wyglądał ten film. To musiało być coś takiego:
- Dobra, #!$%@? wołowe. Wymyślamy jakąś fabułę, czy nie?
- Wymyślamy.
- No i co to za fabuła będzie?
- Mad Max wsiada do cysterny i jedzie przez pustynię, a Charlize Theron nie ma ręki.
- Czemu nie ma ręki?
- Nie wiem, czemu. Nie podobała jej się,