Wpis z mikrobloga

1. Chciałem pograć w PoE ale kompletnie nie ogarniam tego systemu lig. Jak będę grał w lidze Abyss to jak się ona skończy to przepadną mi tam zdobyte przedmioty?
2. W jaką ligę mam grać, żeby wbijać normalnie lewel postacią i żeby nic nie stracić jak skończy się jakaś liga?
3. Co to jest SSF Abyss HC? SSF doczytałem, że jest to gra solo ale co to jest HC?
#pathofexile
  • 9
@rubesom: 1 i 2. A grałeś w diablo 2? :P Jak sie liga konczy to idziesz do zwyklej ligi ze wszystkim.

3: HC to jest że jak umierasz to stwierdzają zgon i umar. Jak w rougelike.
@rubesom: na zadnej lidze nic ci nie przepada, ssf to jest solo self found, hc to jest hardcore, sc to jest softcore, czy grasz sezonowa lige, czy hc i umrzesz, to ostateczne postac skonczy na standard sc
@biczek Grałem tylko w diablo2, a z tego co wiem to ligi były dopiero w trójce.
@Miecz12 A czym się różni zwykły Abyss od standardu? I który to softcore, bo nie ma takiego skrótu przy żadnej lidze?
@rubesom: Liga charakterezyuje sie specjalna mechanika, ktorej w standarcie nie uswiadczysz. Grajac teraz na standardzie nie napotkasz na abyss cracki.

No i zapomnialbym, challenge i nagrody za nie, w standarcie ich nie zdobedziesz.
@rubesom: po wyjęciu kija pr0 z dupy uprzejmie pokazuję i objaśniam.

1. Zaczynasz grać na lidze Abyss bez SSF i grasz sobie spokojnie pierwszą w życiu postać. Zapewne ją #!$%@?. Stworzysz drugą według poradnika z jakiegoś forum lub oficjalnego - tu jest większa pewność. Będziesz grał do końca ligi.
2. Liga się kończy - Twoje postacie + ekwipunek + stash ląduje w "standardzie". Tu grają cieniasy, nooby, casuale i ci dla