Wpis z mikrobloga

##!$%@? Mirki i Mirabeleki z #webdev #frontend ... Pracuje ze mna na rownoleglym (prawie) stanowisku front end dev, ktory robi tak masakryczne bledy, ze jak sie na to pacze to oczom nie wierze (nie moja z reszta to tylko opnia, ale ze najczesciej ja mam z tym do czynienia to #oczukapiel zalecana regularnie). Jeden z naszych designerow chce sie poduczyc html i css, dopiero zaczal i ten front end mu "pomaga" przyswoic wiedze... Panie swiec nad jego dusza
  • 13
  • Odpowiedz
  • 2
@PrawyKuba @Krugerz @izeRR @Jare_K @bezpiecznik88 Na zdjeciu macie szkic tego jak wygląda header w obecnym projekcie. Logo od nagłówka ma oddzielać prosta, biała linia na 1px. Zamiast ostylowac jeden z divow z border-left/right wstawił img z plikiem PNG i jego ostylował, żeby wysokość i wyrównanie się zgadzało... Zdarza się, że zagniezdza buttony w a tagach, w bootstrapie albo dodaje row i kolumny na 12 szerokości, które do niczego nie sa potrzebne, albo
fermentka - @PrawyKuba @Krugerz @izeRR @JareK @bezpiecznik88 Na zdjeciu macie szkic t...

źródło: comment_t0ZJW8qeMv4WJV9UtsjYHdlklEWZYvpG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@fermentka: no to wasze zgranie zespolu lezy i kwiczy, po to jest code review zeby pracowac nad wspolnymi praktykami i wzajemnie sie opierdzielac zanim kod trafi gdzie ma trafic, niestety css to jedna z najglupszych technologii i wcale nie jest jakos bardzo dziwne, ze kazdy ma inne sposoby na robienie rzeczy. Jak koles nie chce wspolpracowac to wypadalo by go zwolnic.
  • Odpowiedz
  • 0
@bezpiecznik88 racja, zespół był formowany w zeszłym roku częściowo ze starej ekipy z której zostali juniorzy i ten gość oraz nowego narybka wliczając CTO. Cześć standardów jest w trakcie wprowadzania. Właśnie te kwiatki wylapuje, kiedy robię code reviews, ale jak pisałam wcześniej, ma bardzo defensywna postawę. I nie chodzi mi o pisanie po swojemu, tylko robienie głupich i niepoprawnych rzeczy. Takich, które nie rozwiązują problemów, tylko tworzą nowe.
  • Odpowiedz
@LepiejWcaleNizPozno: Jasne ze mozna uzyc aftera, choc dalej na afterze uzylabym border. Zastanawiam sie po co tworzyc spacjalnie plik graficzny, zeby zrobic tak porsta rzecz i wrzucac go do html jako oddzielny element? W sensie zamiast konstrukcji .logo + .header jest .logo + img.border + .header, gdzie w drugim przypadku ani to nie jest pixel perfect, bo dalej zuzywasz miejsce na ten ![](), a dalej musisz to ostylowac w css.
  • Odpowiedz