Wpis z mikrobloga

Mój ojczym co wczoraj powiedział; "Kobieta powinna zajmować się domem, a facet jak musi to pracować nawet na 2 etaty, żeby dało radę się utrzymać" xD. Lubie go, no ale czemu polscy faceci to takie cucki? Znam sporo ludzi z zagranicy, ale nigdy nie słyszałem takie #!$%@? o nadzwyczajności kobiet, jak od Polaków. Sam mam kobietę, jestem szczęśliwy, ale nie wyobrażam sobie #!$%@?ć na 2 etaty, tylko dlatego, żeby kobieta mogła gotować obiadki xD Przecież to po prostu wykorzystywanie drugiego człowieka, a nie uczciwy podział ról w związku, a wielu Polaków jeszcze by mu przyklasnęło.

#zwiazki #logikaniebieskichpaskow #lawaoburzonych
  • 6
@zagrozonyrys stare przyzwyczajenie i już tego w nim nie zmienisz. Kiedyś teściu rzucił do mnie hasłem czy mi nie jest wstyd że dwie kobiety w domu ( moja żona i jego ) a ja myje talerze po obiedzie xD i odpowiedziałem mu że korona z głowy mi nie spadnie i że jak wyjeżdżam w delegację to nie ma tam ze mną zony żeby zmywała i sprzątała za mnie, no i się obraził
@zagrozonyrys: To nie jest przywara narodowościowa. To że nie słyszysz tego od zagranicznych nie oznacza, że nie istnieje, nie są Twoją rodziną, jesteście z innej kultury wiec naturalnym jest, że Ci nie mówią jak żyć.
Kiedyś nie było związków partnerskich, kobieta nie pracowała, nie kształciła się, była przygotowywana do usługiwania mężowi, rodzenia dzieci i dbania o dom w zamian za utrzymanie, szła prosto z domu ojca do domu męża. Facet miał
@ImYourPastClaire: no tak bo taka praca w domu to nie praca?? I lepiej #!$%@?ć na szefa w korpo który ma cie w dupie a i tak jak wróci zmeczona kobieta do domu to ogarnia kwadrat. Bo praca w domu na rzecz rodziny dzieci dbanie o to żeby wychowały się pod dobra opieką i troską to juz #!$%@? wyzysk, dominacja mężczyzn i niewiadomo co jeszcze. Moja mama zajmowała się domem, dziecmi i
@drjohann: Agresywny jesteś, może jednak nie do końca dumy z osiągnięć matki? Dobrze, porozmawiajmy na tym poziomie. Pewnie że bycie kurą domową nie jest pracą. Moja mama wychowała 2 dzieci, w domu było i zresztą jest nadal wręcz sterylnie, zawsze ugotowane, ona zawsze szczupła i piękna, z udanym małżeństwem i życiem towarzyskim, mąż i dzieci zawsze zadbane i wiesz co? Całe życie pracowała na pełen etat w pracy która wówczas nie
wywała się bez matki, z ojcem w depresji bo nagłej stracie żony, bez wody w mieszkaniu więc od dziecka zawalała do studni po wodę, pracowała od wczesnej nastolatki także na wszystko zapracowała sama, więc nie #!$%@? mi o tym tutaj o kurach domowych które próbują wszystkim wmówić że ich praca jest na równi z pracą kobiet na etacie które i tak po pracy ogarniają dzieci i dom bo nie jest i nigdy