Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ogarnia #epuap? W sumie wątpię... Ale spróbuję: kilka dni temu zamawiałem nowy dowód przez ten wspaniały system, oczywiście przy tym się sporo nawkurzałem i robiłem to z 5 razy na różnych przeglądarkach, w końcu przeszło, no ale nie o tym.
Dostałem właśnie mejla, że:

Powiadomienie o otrzymaniu UPD

Nazwa skrytki: Skrytka "Domyślna"

Data wpływu: 06.02.2018

Termin odbioru: 20.02.2018

Informacja o dokumencie

[...]

Dokument można odebrać w formie dokumentu elektronicznego wykonując opisane poniżej czynności.

1. Uwierzytelnić się w systemie ePUAP

2. Odebrać dokument ze wskazanej skrytki

3. Uzupełnić deklarowaną datę odbioru dokumentu

4. Podpisać dokument UPD bezpiecznym podpisem elektronicznym

Po zweryfikowaniu poprawności podpisanego UPD, doręczany dokument zostanie przekazany do wskazanej skrytki.


Czy ktoś ogarnia co teraz powinienem zrobić, wchodzę uwierzytelniam się, w skrzynce nic nie ma, nie wiem co to są te skrytki. Nie ogarniam nic. Mam iść już po ten dowód czy co? Ten termin to jest do kiedy mogę odebrać czy od kiedy mogę odebrać? Tak dużo pytań mam. Ten system jest chory. Ktoś potrafi wytłumaczyć? Nie chcę znowu dzwonić i się nie dodzwaniać.
#polska #niewiemjaktootagowac
  • 17
  • Odpowiedz
@giebeka: powinienes miec dokument w odebranych w skrytce domyslnej (innej zreszta nie ma), po podpisaniu bedziesz go mogl obejrzec, tam sa dalsze instrukcje, przynajmniej u mnie tak to wygladalo
  • Odpowiedz
@giebeka Już 10 miesięcy minęło, jakiś postęp? XD Sam aktualnie dostałem info o nieprawidłowym podpisie i za bardzo nie ma nigdzie informacji co w takim przypadku zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xlulus: Kurcze, ogólnie nie pamiętam co tam było, ale wydaje mi się, że problem rozwiązałem mniej więcej od razu, coś tam jeszcze poklikałem, ale na prawdę nie pamiętam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
23.12.18r. - Wysłałem na adres: epuap-pomoc@coi.gov.pl zapytanie co zrobić w przypadku nieprawidłowego podpisu (nie swojego tylko innej osoby w jakiś sposób powiązanej z wydawaniem dowodu).
13.01.19r. - Przy sprawdzaniu stanu dowodu na stronie obywatel.gov.pl dowiedziałem się, że jest gotowy.
Dzisiaj (15.01.19r.) byłem właśnie go odebrać i bez żadnych problemów mi go wydano. Przez 20 dni nikt z ePuap nie raczył mi odpowiedzieć, nawet automatycznej wiadomości nie dostałem. Wydaje mi się, że taka
  • Odpowiedz
21.01.19r. Dostałem odpowiedź. Co prawda mnie ona nie satysfakcjonuje bo wydaje mi się, że tak nie działa poprawny system... Ale co ja tam wiem xD Poniżej treść wiadomości którą otrzymałem:

Szanowny Użytkowniku

Uprzejmie informujemy, że po podpisaniu UPD (Urzędowe Poświadczenie Doręczenia) na skrzynkę ePUAP wpływa nowa korespondencja z finalną odpowiedzią z urzędu.

Ze względu na ruch na platformie nowa wiadomość po podpisaniu UPD może spływać z godzinnym opóźnieniem. Z tej tez przyczyny
  • Odpowiedz
@giebeka @xlulus: Wystarczy poczekać kilka-naście minut i podpis początkowo oznaczony jako nieprawidłowy staje się "magicznie" prawidłowy, a odpowiedź pojawia się w skrzynce odbiorczej.

Nie trzeba nic działać. Wystarczy poczekać
  • Odpowiedz
@tworec No niestety nie za bardzo... Dowód odebrałem (jak już pisałem) 15.01.19r. Przed chwilą z ciekawości sprawdziłem Skrzynkę Odbiorczą na ePUAP. Podpis w dalszym ciągu nieprawidłowy i przypuszczam, że nigdy się to już nie zmieni lecz to i tak bez różnicy, ponieważ sprawa jest już załatwiona.
  • Odpowiedz
@giebeka @xlulus @tworec ten portal to tragedia, co chwilę coś wywala. Również mam problem "Podpis nieprawidłowy - X X".

Zgłaszałem wniosek o meldunek (muszę go mieć do końca miesiąca), przyszło wczoraj, że mam wiadomość w portalu - super. Wchodzę w odebrane - jest tam tylko to co JA wysłałem, natomiast w wysłanych widnieje moja wiadomość i UPD z urzędu (WTF). Uwierzytelnienie poprzez bank (do tej pory z tym nie było problemu) i
  • Odpowiedz
Nie wyobrażam sobie, że dajmy na to, moja mama korzystała z epuap. Za każdy m razem jak coś załatwiam - to jak krew w piach. Najgorsze jest to, że przez 2-3 tygodnie będę się zastanawiać czy jednak to gdzieś nie utknęło.
  • Odpowiedz
Epuap jest totalnie pijacki. Też wyświetlało się, że podpis nieprawidłowy, potem że prawidłowy i po godzinie przyszła decyzja urzędowa
  • Odpowiedz