Wpis z mikrobloga

@ugly0ne nie mdf tylko wiórowa laminowana. Szerokość i wysokość zaplanuj 2-3 mm mniejszą niż wnęka żebyś nie musiał na wcisk pasować płyt. Grubość płyt min 18. Jak chcesz drzwi przesuwne to jest kupa konfiguratorów które pomogą ci zaplanować drzwi. Ja np korzystam z sevrolla
  • Odpowiedz
@Nerka45: to stare budownictwo i podloga ze scianami odchodzą od pionu. Żeby zgubić nierówność na podłodze chyba zbuduje podstawę, tylko nie wiem jak ją regulować do pionu. Zrobić kratownicę z drewna i strugiem? czy może na nóżkach?
  • Odpowiedz
@ugly0ne: ja bym robił kratownicę, nóżki ci tylko zabiorą przestrzeń. Albo opcja jest żeby zrobić tak jak wanny się niweluje. Zrobisz na takich nóżkach, potem je obudujesz żeby nie było widać i będziesz miał idealny poziom.
  • Odpowiedz
@ugly0ne: ja tam zrobiłem bez żadnych nóżek. Jakieś konkretne pytania masz?
Bo uwielbiam te wpisy "robił ktoś", "kupował ktoś", "ma ktoś działalność".. i teraz przelewaj całą wiedzę jaką masz :P
  • Odpowiedz
@maur: Zobaczę jak krzyw podłoga będzie i wypoziomuję drenianą kratownicą wysoka na kilka cm, a potem jakąś maskownicę zrobię. oto lista pytań :):

Długość szafy ok 390 cm. Co ile wstawić przegrody żeby była sztywna.
Ściany raczej krzywe, lepiej chyba nie robić zabudowy tylko wolnostojącą?
Najleszy sposób na 'plecki'?
  • Odpowiedz
@ugly0ne: Na przegrody nie ma czasem wzorów jakiś? :) Ja mam co 70cm.
Jeśli szafa naprawdę typowo wnękowa, to możesz zrobić drzwi niezależnie montowane od środka (o ile możesz/chcesz przyczepiać szyny do podłogi) - wizualnie będzie najładniej pewnie. A jeśli ta opcja odpada to osobiście szedłbym w wolnostojącą wsuniętą w tą wnękę
Plecy, super sposób, który widziałem i skręcałem, nie robiłem, to: wyfrezowana krawędź z tyłu. Np 6mm (z grubości płyty
  • Odpowiedz