Wpis z mikrobloga

Laptop Dell Inspiron 5567 i3-6006U/4GB/1000GB

Problem był taki:

1. Laptop bardzo długo się włączał + wszystkie programy okropnie długo się ładowały - praktycznie nic się nie dało zrobić na laptopie.
2. Duże prawdopodobieństwo, że złapał jakiegoś wirusa (ciotka przyniosła pendrive ze szkoły).
3. W menadżerze urządzeń praca dysku była pokazywana cały czas na 100% - procesor i pamięć nie były obciążone ale za to dysk pokazywał cały czas 100% mimo tego, że żaden proces nie pokazywał więcej jak 1-2 MB/s pracy
4. Pobrałem instalator Windowsa 10 i zrobiłem pełną reinstalację wybierając opcję ,,usuń wszystkie pliki" - nie instalowałem obrazu na pendrive tylko zrobiłem to z poziomu istniejącego Windowsa.
5. Zaraz po instalacji i pobraniu wszystkich aktualizacji Windows 10 dysk dalej pracuje praktycznie cały czas na 100% - w menadżerze zadań pokazuje 100% momentalnie jak coś się chce włączyć - eksploator windowsa czy chociażby przycisk startu.
6. Laptop chodzi trochę lepiej ale dalej jednak praca jest na nim uciążliwa.

Poniżej screeny z testów programów.

W załączniku numer 6 jest pokazane jak wygląda wskaźnik menadżera urządzeń w momencie instalowania aktualizacji zabezpieczeń Windows Defendera - czy to jest normalne, że dysk działa na 100% jak prędkości robione przez procesy to zaledwie kilka MB/s?

Co radzicie zrobić?

#komputery #laptopy #pc #pcmasterrace #pytaniedoeksperta
Robsenovsky - Laptop Dell Inspiron 5567 i3-6006U/4GB/1000GB

Problem był taki:

1...

źródło: comment_vFlvr5rdCOXtbGHDU1DtjGt6VVRciEPr.jpg

Pobierz
  • 7
@Robsenovsky: masz tam zwykly HDD 2,5 cala to jakich preodkosci odczytu/zapisu oczekujesz? laptope HDD zawsze byly wolniejsze od dysków do PCetów. Swieży system, atkualizacje może indeksowanie plików właczane, defragmentacje itd. Cudów nie bedzie bez SSD ( ͡° ͜ʖ ͡°)