Wpis z mikrobloga

#angielski #angielskizwykopem #angielskidlapoczatkujacych
Zna ktoś np jakiś kanał na youtube z bajkami dla dzieci po angielsku ale z napisami(oczywiście angielskimi)?
Nie chce tych wygenerowanych automatycznie bo nie mam pewności czy wszystko jest z nimi okej.
Staram się co prawda dużo czytać, tłumaczyć tekstów, chodzę na prywatne lekcje ale mam wielki problem z wychwytywaniem słów mówionych. Niestety czas mi nie pozwala na częste uczestnictwo w prywatnych lekcjach. Usłyszę jakiś zdanie, no nie potrafię zrozumieć. To samo przeczytam i wiem o co chodzi.
Nie, nie mam #wadasluchu, jak byłem gnojek to uciekałem od nauki języków obcych, niestety teraz żałuje.
  • 7
  • Odpowiedz
@aletypteej: o dzięki, na pewno lepsze niż świnka pepe xd
Może i zniechęcają, ale na początek to raczej jedyny najlepszy wybór. Mówią w miarę powoli, wyraźnie, mniej skrótów czy slangu. Najczęściej używane wyrazy, krótkie zdania. Próbowałem słuchać podcastów na tematy które mnie interesują. Niestety na chwilę obecną jest to dla mnie za trudne. Szybka mowa, czasami mniej wyraźna, jeszcze za mały zasób słownictwa i ciężko było zrozumieć.
@fastforward: co do
  • Odpowiedz
@aletypteej: Te podcasty łatwiej zrozumieć niż South Park, aż odnosi się wrażenie że za wolno mówią, ale to na początek nauki wielka zaleta. Duolingo i Memrise też bardzo ciekawe. To w połączeniu z korepetycjami, czytaniem różnorodnych tekstów, słuchaniem piosenek, próba tłumaczenia tego wszystkiego daje mi już dużą styczność z angielskim. Bardzo, ale to bardzo mi pomogłeś, łap plusiki! Jeżeli masz jeszcze jakieś propozycje, porady - chętnie poczytam. Serdecznie Ci dziękuje, życzę
  • Odpowiedz