Wpis z mikrobloga

Ktoś poleci program symulujący układanie ładunku tj. rozmieszczenie palet na naczepie. Program na pc albo na smartfona jakaś appka wspomagająca - byłoby ekstra mieć takie coś co pomoże w wirtualnym załadunku i jak układać towar aby dana ilość palet takich i kilka takich zmieściła się na naczepie. Ktoś z zacnych programistów podpowie jak zorganizować sobie takie wirtualne wspomaganie ?

#magazynier #logistyka #magazyn #programowanie #pytanie
  • 8
@hyhy: jest takie coś https://goodloading.com/pl/3D ale uwierz mi, to nie działa. Często jest tak, że mając dajmy na to firankę kłonice mające na celu utrzymywanie belek zawężają przestrzeń ładunkową. Masz jakieś kątowniki zabezpieczające kanty palet, ich się nie wlicza a często o nich się zapomina. No i przede wszystkim jak masz #!$%@?ę widlakowego i wyliczysz na styk to możesz się przejechać.

Mówię Ci to z doświadczenia bo codziennie się z takimi
@viktorPL: kartki, długopisu i miarki. Zdarza się, że są palety euro, niestandardy oraz towary bez palet. Jak jest dany model to już wiem ile na dane auto wchodzi, a jak przychodzi do liczenia to wolę wcześniej wspomniane atrybuty.
@viktorPL: nie. My bardziej operujemy miarą CBM (kubików) i jak widzę, że jest w zamówieniu 12 CBMów to jedzie z tym solówka czy nawet bus (w zalezności od wagi). Ale jeśli mam dajmy na to 50CBMów innego towaru i klient może go przyjąć na fabrycznych paletach to szybka kalkulacja, bo wiem, że dany model jest po 24 sztuki na palecie, paleta 1,6m długa, 1,2m szeroka to mi wejdzie 18 takich palet.
problem, że w goodloading, aby wpisać własne wymiary, musisz już płacić. Z mojego doświadczenia polecam smartload.pl, wpisujesz własne wymiary już we free wersji, samo rozmieszczenie wydaje się dokładniejsze. Minus, że to młode rozwiązanie, ale może się rozwinie, bo działa generalnie spoko