Wpis z mikrobloga

@durielek: 4% na całym indeksie blue chipów to bardzo dużo. W dodatku jak ktoś siedzi na kontraktach FW20 to ma dźwignie coś ok x10-15, więc z 4% robi się 50-60% na samym otwarciu (czyli w sekundę).
@durielek: no widzisz, tylko że jak otworzyłeś pozycje wczoraj, to nie mogłeś NIC z nią zrobić przez noc (giełda nie działa), a na otwarciu już na start było -4%. To nie krypto gdzie ruchy możesz robić 24/7/365.
@Koryntiusz: co z tego jak wskoczy do order booka dopiero po otwarciu giełdy? nie siedzialem juz na GPW jakis czas ale jestem niemal pewien ze jak na otwarciu było -4% to złozenie zlecenia przed otwaciem giełdy nie uchroni mnie od straty,
@Koryntiusz: no zlecenia są przyjmowane w "8:30–9:00 – faza przed otwarciem". Mi chodzi o to, że jak złożysz zlecenie przed 8:30 to i tak niewiele Ci da, bo kurs jest ustalany na fixingu o 9:00 i z tego co pamiętam algorytm fixingu jest taki, żeby zlecenia parowane są w sposób zapewniający maxymalnie dużą ilość zrealizowanych zleceń, co wcale nie oznacza że jak chcesz sprzedać przed spadkiem -4% to Ci się uda.