Wpis z mikrobloga

@frajerzwolnosci: Pytanie powinieneś zadać rodzicom dziecka, bo wszystko zależy od księży z parafii, w której ma odbyć się chrzest. W większości parafii wymagają jedynie podbitej karteczki, że byłeś u spowiedzi. Ja niedawno też byłam chrzestną i nie musiałam przynosić nic.
@frajerzwolnosci: jesli nie jestes zapisany do parafii w lublinie, to raczej nikt Ci takiego nie wyda bo skąd. no i jak je dostaniesz to musisz pojsc jeszcze do spowiedzi i po spowiedzi powiedziec ksiedzu, zeby Ci podpisal, chociaz to zalezy. ja jak bylam chrzestna na chrzcie w miescie w ktorym jestem zapisana do parafii, to nikt zaswiadczenia nie wymagal (co za tym idzie i spowiedzi), ale jak mialam w innym miescie
@Zaff @kayleigh1507 @crowfire: od rodziców wiem że w tej parafii wymagane jest takie zaświadczenie(że mam wszystkie sakramenty i żyje zgodnie z wiarą), oraz trzeba uczestniczyć w dwóch spotkaniach przed chrztem. Jako że nie mam możliwości (pracuje także weekendowo) tam pojechać i odbyć te nauki to zostałem poinformowany że mogę to zaświadczenie uzyskać w parafii zamieszkania, czyli w Lublinie. I tutaj pytanie. Może ktoś miał wystawiane takie zaświadczenie i nie musiał odbywać
@frajerzwolnosci: znaczy no nie maja w swojej bazie zadnych informacji o Tobie, to skad maja wiedziec, ze masz sakramenty? no chyba, ze w kosciele jakos ta informatyzacja tez poszla do przodu no ale nie wiem :D co do nauk nie pomoge, jestem chrzestna dwojki dzieci i na zadnych naukach nie bylam ;P tzn. raz mialam byc ale ksiadz nie przyszedl xD ale ogolnie z tego co sie orientuje, jest to jedno
@MangoZjem: Nie jestem zapisany (nie widze potrzeby zapisywania się tutaj, nie wiem nawet czy się tak robi), czasami jak mam czas (i nie jestem w robocie) to idę w niedziele do kościoła. Nic zapytam się czy wystawią. Po prostu pytam czy może ktoś był w podobnej sytuacji. Może gdzieś od ręki wystawiają
nie widze potrzeby zapisywania się tutaj


@frajerzwolnosci: no to masz przyklad potrzeby :-) nie to, ze jestem zlosliwa ale gdybys to zalatwil od razu to teraz tego wpisu by nie bylo ;P Ponadto jesli nie mieszkasz zdaje sie ze dluzej niz 3 lata w regionie ktory parafia obejmuje, to ksiadz moze Cie z niej wypisac.
@frajerzwolnosci w garnizonowym takie nauki są raz w miesiącu w czwartek. Jedno spotkanie. Przygotowanie do chrztu odbywa się w 2. czwartek m-ca o godz. 18:30 Zaświadczenie będziesz miał od ręki, ale z sakramentami to już musisz u siebie. Być może da się listownie, zadzwoń do swojej kancelarii.

Spotkanie trwa max godzinę.