Wpis z mikrobloga

"American Psycho", czyli psychopatyczne dążenie do doskonałości. Film z moim ulubionym psycholem - Patrickiem Batemanem. Pewnie będzie to #niepopularnaopinia , ale Patrick Bateman > Hannibal Lecter. I aktorsko Christian Bale > Anthony Hopkins. A już na pewno - American Psycho >>> Milczenie owiec.

No dobra, ale wracając do tematu - dlaczego ten film jest tak dobry? Ano chociażby ze względu na wyróżniającą się tematykę - na tę chwilę nie znajduję w głowie drugiego obrazu poruszającego tematykę chorej samorealizacji. Nasz bohater to typowy (i zarazem nietypowy oczywiście) "korposzczur". Taka jedna pszczoła w całym wielkim roju, która wszelkimi siłami chce się wyróżnić - nienaganną sylwetką, najbielszymi zębami, perfekcyjnie ułożoną fryzurą i najładniejsza firmową wizytówką. Oczywiście takie życie daje po kości - szczególnie psychicznie - czego skutkiem ubocznym jest nowe hobby Patricka. Nasz bohater bowiem wolnymi chwilami uwielbia mordować niewinnych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzeba przyznać (i to jest trochę zarzut), że film jest zrobiony pod szeroką publikę - woli bardziej skupiać się na wyszukanych zabójstwach, niż na problemach społecznych. Trudno, ale ma to też swoje plusy - Bale'a w roli psychopaty ogląda się znakomicie. W ogóle jakim cudem akademia olała jego rolę? Nie mam pojęcia. 8,5/10
#film #kino #psychopata #waropoleca
waro - "American Psycho", czyli psychopatyczne dążenie do doskonałości. Film z moim u...

źródło: comment_wTFzFiONvWJW99F9fTRUcXOJW78TFHFx.jpg

Pobierz

Jak oceniasz ten film?

  • Arcydzieło 16.7% (13)
  • Rewelacja 19.2% (15)
  • Bardzo dobry 28.2% (22)
  • Dobry 7.7% (6)
  • Średni 5.1% (4)
  • Słaby 1.3% (1)
  • Bardzo słaby 0% (0)
  • Gniot 5.1% (4)
  • Jeszcze nie widziałem/-am 9.0% (7)
  • Nie znam i nie planuję poznać 7.7% (6)

Oddanych głosów: 78

  • 9
  • Odpowiedz
Nasz bohater bowiem wolnymi chwilami uwielbia mordować niewinnych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@waro:


W ogóle
  • Odpowiedz
@waro: Parę filmów o świecie widzianym przez psychopatów było. Według mnie dorbe i ciekawe były "Głosy" choć chyba zdania na ten temat bywają podzielone. Wieki temu widziałem też parę odcinków serialu Jim Profit. Wtedy to było "coś", ale nie wiem jak przetrwał próbę czasu.
  • Odpowiedz
@rdza: > > Pewnie dlatego, że Bale to słaby aktor który trafia na świetnie napisane role i te dobrze skrojone postaci idealnie kryją nijakość Bale'a.

No pewnie, bo rolę w takim Mechaniku czy Fighterze mógłby spokojnie dostać Karolak albo Adamczyk
  • Odpowiedz
No pewnie, bo rolę w takim Mechaniku czy Fighterze mógłby spokojnie dostać Karolak albo Adamczyk


@waro: O, a jakich Twoim zdaniem, niesamowitych umiejętności aktorskich wymagało zagranie Reznika? Rola została świetnie napisana (polecam zapoznać się ze scenariuszem) a resztę robi skrajne wychudzenie Bale'a.
  • Odpowiedz
@waro: Przeuwielbiam, czasami jak się zbytnio lenie to oglądam sobie scenkę z "There is an idea of a Patrick Bateman..." i zabieram się do pracy. Polecam również książkę, która jest o wiele bardziej skoncentrowana na przeżyciach wewnętrznych bohatera.
  • Odpowiedz
więc kto według ciebie stanowi "topkę" aktorów, powiedzmy w mniej więcej tym samym wieku co Bale ?


@Norbinax: Choćby znakomity Ed Norton.

Serio, uważasz, że Bale jest dobrym aktorem?;) W jakim filmie to Bale tworzy postać, a nie postać Bale'a?;)
  • Odpowiedz