Wpis z mikrobloga

@Amestris nic mi to nie mówi - taki szampon "ziołowy" to może być zarówno dobry szampon jak i #!$%@? zdzierak slsowy. Ważne jest jakie są detergenty i pH takiego szamponu ( ͡º ͜ʖ͡º) taki Vianek też można powiedzieć, że "ziołowy" bo ma wyciągi z ziół, ale składowo dużo lepszy niż barwa "ziołowa"
  • Odpowiedz
  • 0
@StaryZdzich Vianek to chyba dobra firma. Mam ich balsam do ciała. Ich wyroby są z reguły z naturalnych składników. Tak mi się wydaje.
No w sumie tak. Może być ziołowy, a jak się przeczyta skład to się okazuje, że tych ziół jest 10%. Poczytam sobie o składnikach i zacznę zwracać na nie uwagę. A pH najlepiej jakie?
  • Odpowiedz
@Amestris pH dla dorosłego człowieka to kwaśne - 5,5 jest dobre i większość kosmetyków takie ma, ale można zawsze płukanką octową spłukać włosy raz na jakiś czas. Vianek jest dobry, biolaven i sylveco też, z nieco droższych make me bio albo nie polski ecolab (tudzież eo laboratorie bo i tak znalazłam). Tylko ze wszystkim naturalnym doradzam ostrożność - może uczulać. Mówi się też, że przed pielęgnacją naturalną warto umyć włosy i
  • Odpowiedz
  • 0
@StaryZdzich Jejku, dziękuję Ci przeogromnie. Takich rad potrzebowałam właśnie. Spróbuję tych naturalnych kosmetyków. I w ogóle chyba przeniosę się na pielęgnację włosów domowymi sposobami. No oprócz szamponów - wiadomo.
A płukankę octową często się robi?
  • Odpowiedz
@Amestris na początku może być dziwne, czasem na samym początku źle się dobiera pielęgnację - ja długo unikałam oleju kokosowego na włosy, a niepotrzebnie ()
Płukankę octową raz na kilka myć. Z domowych sposobów to można np pod olej dać miód rozcieńczony z wodą, a ja czasem idę w hardkor i myję włosy mąką żytnią :D
  • Odpowiedz
  • 0
@StaryZdzich Ojej... Aż tak? :P
Szczerze mówiąc to nie słyszałam o mące. Ciekawe czego jeszcze się dowiem w temacie pielęgnacji włosów XD
A nie lepiej miód rozcieńczony w mleku?
  • Odpowiedz
  • 1
@wwwlosy_pl Okej, dzięki, już trochę je widzę :)
W sumie to mogę mieć jeszcze pytanie o to co robić, żeby wzmocnić cebulki. Nie chcę stosować oleju od czubka głowy, a jedynie od wysokości ucha, bo moje włosy mają tendencję do przetłuszczania się :/
  • Odpowiedz