Wpis z mikrobloga

Wiem, że wśród miłośników kryptowalut jest duża społeczność miłośników wolnego rynku i to takiego w najbardziej hardkorowej postaci. Mirosławy nie myślcie w kategoriach regulacji w stosunku do bitcoina, inaczej skończy jak taka gówno bananowa giełda jak gpw. 30% w rok to ogromy sukces. Jak ktoś średnio wyciąga 10% w roku to jest bogiem giełdy. A krypto to piękna podróż w czasie do 19 i początków 20 wieku. Czysty wolny rynke. Wash trading? Oczywiście, Manipulacje? A jakże. Przesypywanie z wora do wora? Mów mi tak więcej. Wypuszczanie fake newsów? Manipulacja tłumem? Trzepanie leszczy? Tak tego wszystkiego doznasz w tym morzu gówna. Ja osobiście ciesze się, że uczestniczę w teorzeniu historii i że dzięki kryptowalutom zmieniło się moje życie. Zmieniło się postrzeganie bogactwa. Zmieniła sie świadomość ekonomiczna. Że zamieniło moje nudne życie na etacie w prawdziwą przygodę. Czy jestem pijany? A jak. Polecam ten styl życia.
#kryptowaluty #bitcoin
  • 16
@magik69: Zanim pojawiło się krypto, byłem (i dalej jestem) miłośnikiem Misesa, Rothbarda, Skousena i całej brygady wolno rynkowych maniaków o bogów. Zacząłem czytać wgłebiać się ale cały czas czegoś mi brakowało. Bitcoin i rynek kryptowalut to jest ta pustka której mi brakowało. Uczestniczymy obecnie w chwili tworzenia czegoś nowego. Czy btc przetrwa? Nie wiem. Wiem za to jedno. Że nie ma miejsca na dwóch królów i prędzej czy pózniej rynke się
Czysty wolny rynke. Wash trading? Oczywiście, Manipulacje? A jakże. Przesypywanie z wora do wora? Mów mi tak więcej. Wypuszczanie fake newsów? Manipulacja tłumem? Trzepanie leszczy?


@m00n: tak jakby w tradycyjnym rynku nie miano inside info... : ) czy te stopy procentowe w USA jak ktoś wie wcześniej to tak moze zarobić na lewarze że głowa boli różnica jest taka że ty fake newsa czy pro newsa każdy zrobić może a w
Czekam aż usłyszę o distro siatce botów i centralnie sterowany HFT. Ludzie stracą kontrolę a taki gość będzie nie do powstrzymania. Powstaną inne HFT siatki i zacznie się kontrola. Pierwszym krokiem do distributed HFT jest bot McAfee-ego.
@powiedz: - zatem mówię: bardzo hipotetyczna i wyidealizowana sytuacja. Nawet jeśli by się zdarzyła to żaden inwestor nie wejdzie bez większościowego udziału. Poza tym pomysłami można sypać z rękawa przeróżnymi, a dopiero dobra realizacja i ryzyko utraty kapitału to najważniejsza jej część. Co zatem w przypadku porażki straciłby ten nasz gołodupiec pomysłodawca? Myślę, że tak dobrze to w życiu nie ma. Prędzej bym widział scenariusz gdzie zdradzenie komuś pomysłu prowadzi do
@magik69: nic gołodupiec nie traci bo już i tak dużo przyniósł - pomysł. taki VC właśnie tak działa ze ma wpisane w ryzyko ze 9 pomysłów będzie porażką, a jeden będzie tak zyskowny że pokryje tamte.