Wpis z mikrobloga

Mirki, jak skonfigurować sieć bezpośrednio między TV Samsung UE49MU6472 a PCtem po kablu? TV ma internet Wi-Fi, PCt ma internet też z Wi-Fi (karty sieciowej USB TP-Linka) ale ma też kartę sieciową w płycie głównej. Spiąłem urządzenia kablem RJ-45 i jak włączę telewiozor to mam takie coś. Gdy próbuje skonfigurować sieć przewodową w telewizorze to dostaje info że nie "Połączenie z siecią przewodową nie powiodło się". Mogę to w ogóle zrobić bezpośrednio czy muszę koniecznie dać między nie jakiegoś switcha, router Wi-Fi? Jak to trzeba skonfigurować?
#siecikomputerowe
Pobierz
źródło: comment_CmeC5bKrhNABSJDyoU7c7cPYdwBPywNQ.jpg
  • 6
@onlajf: po co Ci sieć bezpośrednio po kablu? Jeśli PC i tv są po wifi podpięte do tego samego routera to już są w jednej sieci. Jeśli spinasz bezpośrednio kablem dwa urządzenia to po pierwsze może to nie działać z powodu potrzebnego kabla typu cross, a po drugie będzie to połączenie w warstwie drugiej i musisz ręcznie poustawiać adresy IP bo zapewne urządzenia nie mają skąd pobrać adresów.
@darek-jg: ooooooo, Stary, dzięki wielki!!!! wiszę ci co najmniej czteropak :) po restarcie systemu mostkowanie podziałało, telewizor odnalazł sieć przewodową, 0 straconych klatek, od dzisiaj dzięki jednemu kabelkowi za 5 PLN mam konsole w telewizorze, nie muszę kupować zewnętrznego urządzenia (nowe telewizory Samsung mają aplikację Steam Link która tak działa) jeszcze tylko kontroler od Xboxa i myk, śmigamy :)

@kapuczina_corki_somsiada: @strangetaurus: @kawal_leszcza: Panowie, jest roziązanie
Pobierz
źródło: comment_qWSkF1iTL4QCjcRxDm1i7SfShivt9sty.jpg