Wpis z mikrobloga

@Bastsex: Ale co Ty chcesz zgłaszać? Niskie ciśnienie jesto to dym się snuje zamiast walić w górę. Normalna sprawa jak kocioł zimny i się rozpala węgiel. Zażalenie do Stwórcy na pogodę pisz.
  • Odpowiedz
@Bastsex: proponuję w pierwszym rzucie porozmawiać jak z ludźmi (tak, to są ludzie!), poinformować że wyrzucają 1/3 wydatków na opał za okno. Potem: czytaj tutaj gadkę prawnika co w temacie siedzi. W dużym skrócie: jeśli nie są palone odpady, to żadna straż, policja ani nikt nic nie wskóra.
@Xaveri: to, że sprawa jest powszechna, to wcale nie znaczy, że normalna i nie do uniknięcia
Juzef - @Bastsex: proponuję w pierwszym rzucie porozmawiać jak z ludźmi (tak, to są l...

źródło: comment_xonYUCOdNmMWrXK0B2oy1NgAHvFB11Fc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Juzef Na pewno dobry pomysł, nie mogę być pewny czym palą. Ale na przykład mam sąsiadów którzy poza sezonem grzewczym maja tyle śmieci, ze ustawiają worki wokół śmietnika, a teraz żadnych śmieci nawet nie widać. I rozmowy nie pomagają. Z tymi co na zdjęciu w sumie mogę spróbować. @kibiklops Tylko oni potrafią tak kopcić przez dużo dłuższy czas niż rozpalanie pieca
  • Odpowiedz
@Juzef: Nawet jak rozpalasz od góry to czasem zadymi. Szczególnie jak jest wszystko wystygnięte, a przy takiej pogodzie jak teraz panuje to niestety nie pali się non stop, więc i dymu więcej bo za każdym razem jedziesz na zimnym kominie. To jak z silnikiem diesla - jak dasz na zimnym to puści chmurę.
  • Odpowiedz
Tylko oni potrafią tak kopcić przez dużo dłuższy czas niż rozpalanie pieca


@Bastsex: jak się #!$%@? ~20kg węgla na żar i przytka wszystkie lufciki, to można #!$%@?ć godzinami

Nawet jak rozpalasz od góry to czasem zadymi.


@Xaveri: tak, zadymi, a nie ZAKOPCI jak na obrazku OP-a. Rozpalenie od góry to nie jest magia że odpalam od tej strony i nagle samo-się robi wszystko pięknie. Bywają też inne przyczyny, że nie
  • Odpowiedz
za duża skrzynia na czarne kamienie w stosunku do potrzeb domu


@Juzef: O to, to, to! I potem miarkownik mechaniczny, albo sterownik dmuchawy przymyka dopływ powietrza, a wyngiel klasy 33 (koksujący) i dopóki się części lotne nie wypalą (a jak mają się wypalić jak za mało powietrza) i dymi.
  • Odpowiedz