Wpis z mikrobloga

Ej. Właśnie się dowiedziałem, że jak w UK chcę kupić piwo - nawet takie siki, po 2% - a jest ktoś ze mną, to ten ktoś też musi się wykazać ID i potwierdzeniem pełnoletniości, albo zabiorą ci piwo :/ Wie ktoś może o innych zasadach o których powinienem wiedzieć...?

#gorzkiezale

#aqwartpyta
  • 32
  • Odpowiedz
@choleryk: W Tesco byłem. Chcieliśmy z kolegą piwo kupić na spróbowanie. Poszliśmy do kas, chcieli ID - pokazałem dowód, i mówią, że jeszcze kolegi chcą. Kolega nie miał, więc nie sprzedali. Wyszedł kolega, ja jeszcze raz kupić poszedłem, sam - szybka interwencja kasjerki i ochroniarz zabrał mi piwa mówiąc grobowym głosem "You've been told once..."
  • Odpowiedz
@Aqwart: aaaaaa ja widzę, że Ty masz 20 lat :) to kolego, oni chcieli ID kolegi, bo myśleli że może kolega ma więcej i może kupić. Alkohol oraz wyroby tytoniowe kupisz w UK od 21 roku życia - bez wyjątków.
  • Odpowiedz
@fakmak: Kuźwa jakie 21, i jakie bez wyjątków :D To nie USA. A ochroniarz za drugim razem powiedział "jak kolega wróci z dowodem to proszę bardzo"... Sprawdziłem też właśnie na wiki Legal drinking age - kupno od 18.
  • Odpowiedz