Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę że drukarki to najbardziej zacofane peryferia komputerowe. Żeby podłączyć drukarkę do sieci bezprzewodowej muszę odprawiać jakieś tańce podłączając kabel do PC w drugim pomieszczeniu, zamiast po prostu zalogować się do sieci drukarki (jak np. w przypadku Chromecast) i podać SSID i hasło sieci docelowej. W ogóle drukarki to chyba od zawsze były urządzenia które miały wieczne problemy ze sterownikami. Takie komputerowe dinozaury gdzie nikt nie stara się zrobić tego lepiej (a przynajmniej nie HP).

#tegierozkminy #pcmasterrace
  • 7
@wysuszony: Ja swojego Brothera przed każdym ponownym użyciem po upływie n-czasu muszę uruchamiać ponownie, bo chyba nie radzi sobie z dynamicznym IP neozdrady. Przypisywałem statyczne, próbowałem jak umiałem, szukałem rozwiązania w sieci, no i taki #!$%@?, nie da się. Dość zaawansowana drukarka (J4120DW), a takie jaja.
@wysuszony: Ja swojego DCP-J105 skonfigurowałem z klawiszy drukarki i od ponad miesiąca nawet nie wyłączam. Statyczne IP, konfiguracja potrwała 5 minut (od pierwszego włączenia do wykrycia w komputerach). Za to z HP zawsze problemy. Co się kupi to się ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)