Wpis z mikrobloga

@areseral: @galonim: panowie trochę #!$%@?łem stelaż jeden i wychodzi mi 240 cm od ściany ale nie jego oś tylko początek a wypadało by aby płyta nachodziła ze 2-3cm na niego, myślicie że jak przesune od ściany 1cm i na łaczeniu 120 przesune o 1cm uzyskując tym samym łączenie na 242 cm to będzie to się mścić później?
  • Odpowiedz
@grabsoon: najgorsze w suficie to zostawić dużą szparę przy ścianach lub wiszącą płytę. W takiej sytuacji masz dwa wyjścia. Uciąć płytę na poprzednim stelażu i #!$%@?ć się ze szpachlowaniem tego (będzie połączenie cięte i oryginalne) lub naciąć folię, odkleić ją, dokleić ponownie i połączyć taśmą. Według mnie łatwiej ciąć folię.
  • Odpowiedz
  • 0
@galonim
@areseral a czemu Knauf twierdzi że płyty montujemy wpoprzek profili nośnych?

Https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=%23&ved=0ahUKEwip2KOEuYnZAhWECywKHR41DpYQwqsBCEAwAg&usg=AOvVaw0VTJzWxrN8ZFOD4xbU2nov
  • Odpowiedz
  • 1
@grabsoon spec mi właśnie powiedział że płyty gk sufitowe mają 2m a 2.60 to są ścienne ale w Polsce jak w lesie używa się ściennych na sufity :) wtedy robisz stelaż co 40 i montujesz wpoprzek
  • Odpowiedz
właśnie powiedział że płyty gk sufitowe mają 2m a 2.60 to są ścienne


@grabsoon: nie widzę w tym żadnego plusa. Płyty są z tego samego materiału więc waga będzie taka sama, dodatkowo przy mniejszej płycie będzie więcej połączeń czyli potencjalnych miejsc pęknięć.
  • Odpowiedz