Wpis z mikrobloga

Podziękujmy ładnie temu co poderwał Polskę z kolan:

Uchwała Nr 14/ VIII Komisji Etyki Poselskiej z dnia 15 listopada 2016 r.

Wobec trzykrotnej nieusprawiedliwionej nieobecności posła Patryka Jakiego, zgodnie z art. 4 ust. 3 regulaminu Komisji Etyki Poselskiej, sprawa została rozpatrzona pod jego nieobecność Komisja po dyskusji uznała, iż poseł Patryk Jaki swoją wypowiedzią:

„Chciałbym, Wysoki Sądzie, zauważyć, że do tej pory nie ma żadnego orzeczenia, które wskazywało by na to, że z mównicy posła nie obowiązuje co najmniej immunitet formalny. Dlatego trudno mi tolerować takie zachowania pani sędzi, która toleruje oczywiste bezprawie. Być może chcąc się zemścić na mnie za krytykę sądów. Ja nie mogę pozwolić na to, żeby wszyscy posłowie byli traktowani inaczej niż ja. Na to absolutnie nie będzie zgody, dlatego oprócz wniosku o wyłączenie pani sędzi, chciałbym poinformować państwa, że skieruję wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec pani sędzi do Krajowej Rady Sądownictwa oraz zbadanie sposobu przyznania sprawy pani sędzi, która była już znana z orzeczeń w mojej pocenie politycznych. Mam do tego prawo”,

naruszył Zasady Etyki Poselskiej. Komisja, podzieliła stanowisko wnioskodawcy, iż poseł Patryk Jaki nadużywając swojej pozycji wynikającej z pełnienia mandatu poselskiego, próbował wywierać naciski w postępowaniu sądowym toczącym się w jego sprawie. Poseł, powinien kierować się interesem publicznym, nie powinien wykorzystywać swojej funkcji w celu uzyskania korzyści dla siebie i osób bliskich. Powinien dbać o dobre imię Sejmu. Zdaniem Komisji Etyki Poselskiej, poseł Patryk Jaki uchybił tym zasadom.


#polityka #neuropa #4konserwy #bekazpisu
Pobierz lakukaracza - Podziękujmy ładnie temu co poderwał Polskę z kolan:

Uchwała Nr 14/ V...
źródło: comment_dTdBdERFdUizGpRc4MhhTGYRS88BR3Qc.jpg
  • 6