Wpis z mikrobloga

#joomla #wordpress #webdev

Mam do wykonania mało skomplikowaną stronkę z CMS (wizytówka firmy, kilka podstron).. lepiej wybrać joomlę czy wordpressa? Tak dla laika, który malo albo nigdy nie pracował z CMS. :) Zależy mi na możliwości modyfikacji wyglądu szablonów, najlepiej jakbym mogła się dostać do kodu źródłowego HTML i CSS i tam sobie pogrzebać (w Joomli chyba jest coś takiego, nie wiem jak WP). Proszę się wypowiedzieć ;)
  • 19
@FreakingAwesome: WordPress do małej strony. Joomla! do większych serwisów. WordPress jest wolniejszy od Joomla! WordPress jest też bardziej podatny na włamania. No i WordPress ma kiepski kod ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jestem pewien, że Wykopki piszące, że Joomla! to dramat, nigdy nic na tym systemie nie zbudowały. Ostatnio mamy wysyp wszelakiej maści znawców, którzy de facto okazuje się nie mają przeważnie pojęcia, o tym, o czym się
@normanos: - dramat to stan twego umysłu człowieku i brak wiedzy - bądź tak łaskaw i spraw mi przyjemność podając konkrety co w Joomla jest nie tak - ale uwaga konkrety a nie bo wujek Czesio napisał. Moim zdaniem jesteś po prostu jedno Cms'owcem i nie znasz nic po za WP które ma również wiele pozytywnych cech ale nie znajduję takich w których Joomla w jakikolwiek by mu ustępowała może po
@panTralalinski: - konkrety znawco teatrów poproszę - szlag mnie trafia jak czytam tak wypłonione treścią fachową wypowiedzi. Konkrety panie recenzent teatralny, konkrety - co z Joomla jest nie tak (tylko może najpierw sprawdź zanim napiszesz) bo tak się składa że pracuję i na WP i na Joomla :-) /zresztą nie tylko/ - decyzja wynika z potrzeb.
@goferek: albo idź do teatru albo do kina i tam recenzuj i pisz jaki typ produkcji bo na CMS'ach to raczej słabo ci to wychdzi. Jak już wspomniałem osobom powyżej - wypowiadacie się konkretami a nie sympatiami wynikającymi częstokroć z tego że nie znacie innych rozwiązań. Dziwnym trafem nie widziałem nigdy aby którykolwiek z administratorów grupy WP na FB wypowiedział się negatywnie na temat Joomla, więc konkrety panowie a nie jakieś
@FreakingAwesome: - a tak naczytałeś się bzdur :-)
Jak dla mnie musisz zdecydować, duże, małe, duża rozbudowa w przyszłości itd duże, dynamicznie rozwijające się, do rozbudowy => Joomla, mały blog (do powiedzmy kilku tysięcy artykułów bez funkcji zaawansowanych) => wordpress Tak więc najlepiej by było gdybyś najpierw opisał wszelkie oczekiwane funkcjonalności. Jak widzisz panowie pytani o konkrety nabierają wody w usta. W żargonie określ się ich jako jednoCMSowi maniacy i tyczy
@normanos: - brawo ty - tylko się nie opluj ze śmiechu. A teraz poproszę o jakiś konkret administratorze milionów :-) Bo jak na razie to nie napisałeś nic konkretnego po za próbą przerzucenie tematu w inny kierunek. Chłopczyku - KONKRET poproszę a nie opis twoich wahań emocji spowodowanych brakiem wiedzy i bezsilnością.
@michael94: - gratuluję kultury - rozumiem że brak ci wiedzy i nie potrafisz napisać żadnych sensownych argumentów co właśnie potwierdziłeś formą swojej odpowiedzi ale chamstwo to naprawdę żaden argument na poparcie twoje tezy. Żałosne i szczeniackie to jest - jakby mistrz Yoda powiedział. Qrcze czy naprawdę żaden z WPmaniaków którzy się tutaj wypowiedzieli nie potrafi nic konkretnego napisać tylko "#!$%@? dramat i hui" :-)