Wpis z mikrobloga

@maciej-kalina: Też się nad tym zastanawiam. W mieszkaniu w bloku jest w zasadzie tylko kratka pi razy oko 20x8 i strasznie tą parę widać. Okna oknami, bo w blokach jest chyba tak zrobione, że "brudne" powietrze ma samo uciekać, ale myślałem nad jakimś wyciągiem sprzężonym ze światłem, żeby zrobić wymuszony obieg powietrza "zużytego".

Tylko z realizacją trochę gorzej, bo jestem techniczny, ale nie elektrycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@gnomos: @PrinsFrans: z u mnie sytuacja jest taka, że to dom. tyle tylko, że jedna łazienka ma okno, a druga, na dole, nie ma. I w tej dolnej właśnie dumam nad rozwiazaniem. A jak mieszkałem w bloku to już w ogóle była masakra z tą wentylacją. Para wszędzie po każdej kąpieli.
  • Odpowiedz
A jak mieszkałem w bloku to już w ogóle była masakra z tą wentylacją


@maciej-kalina: najgorzej jest w blokach z jednym wspólnym kanałem, bo bardzo często jest tak że zamiast zaciągać powietrze to je #!$%@? do mieszkania. I to jest dopiero masakra.
  • Odpowiedz
@maciej-kalina: poczytaj sobie tutaj na ten temat https://www.lazienkaplus.pl/pl/porady/prawidlowa-wentylacja-lazienki-i-rodzaje-wentylacji/46
Oczywiście moim zdaniem najlepiej jest o tym pogadać z jakimś fachowcem, który dokładnie będzie znał Twoją sytuację, dom, pomieszczenie, możliwości itd. Ale warto co nie co doczytać w tym temacie, żebyś miał potem o tym jakiekolwiek pojęcie. Przynajmniej wtedy fachowiec nie będzie Ci wciskał jakiegoś kitu.
  • Odpowiedz