Wpis z mikrobloga

Mireczki, jaką wersję czystego androida polecacie na #xiaomi 4A? Już rzygam tym miui i ubijaniem aplikacji w tle i zwalnianiem wifi przy zegarku połączonym po bt (i tak, jest to problem miui bo na czystym androidzie on nie występuje).
Miałem crDroid ale był problem z dodzwonieniem się do mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jest jakaś działająca wersja bez baboli, czy może to już ten czas, że pora dołożyć 3k i kupić coś porządnego?
#xiaomi
  • 17
  • Odpowiedz
@Robinxon: one same się ubijają ( ͡° ʖ̯ ͡°) w sraomi ktoś nie ma rozumu i godności człowieka i optymalizacja RAM leży. Na czystym andku ponownie nie było z tym problemu.
@dajpandolara: @xMAT: ale to już nie xiaomi. Widziałem, że 1+5T już poniżej 2k kosztuje. Może tędy droga ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@xMAT: tylko po co, skoro na czystym androidzie nie muszę tego robić? Ja wiem, że bojówka xiaomi stronk, ale pewnych wad tego miui nie da się przyjąć za zalety ( ͡° ʖ̯ ͡°) ja wiem, że to tylko 2GB ram, ale można to lepiej zoptymalizować. 4A kupiłem z ciekawości i zraził mnie do marki, a to właśnie takie modele za pare stówek powinny zachęcać do wierności marce.
  • Odpowiedz
  • 0
@Robinxon faktycznie zaleta, że bez wyłączania oszczędzania baterii, optymalizacji i założenia kłódki na aplikację nie dostaje powiadomienia z Gmail bo ten złom uznał, że akurat pasuje mu ubić te aplikacje. Chińczycy chcieli wymyślić koło na nowo, ale jednak coś nie wyszło. A co do czasu pracy, na crdroid miałem godzinę więcej SOT więc tę cudowną baterię za sprawą miui też można włożyć między bajki.
  • Odpowiedz
@YebakaLesny: Nie musiałem robić żadnej z tych rzeczy i normalnie dostaję powiadomienia z Gmaila ¯_(ツ)_/¯ Może warto sprawdzić czy masz aktualny system i na pewno nie jakiś syfMIUI.
  • Odpowiedz
@YebakaLesny: mi się ostatnio bardzo podobał Halogen, nie jestem jakimś mega wymagającym userem więc dla mnie był super :) a twoich problemów tam nie doświadczałem (z wyjątkiem zegarka - nie mam ;p)
  • Odpowiedz
@YebakaLesny: jedyny problem to taki że Halogen trochę stary (październik) i ma kilka bugów które nie występują w późniejszych romach wydanych po oficjalnym MIUI beta na andku 7, czyt. hotspot na przykład. Ale nie sprawdzałem czy z firmware które jest na beta działa to lepiej.
  • Odpowiedz