Wpis z mikrobloga

@SirSherwood: No nie ma co, zaorales. Gdybys jeszcze zrozumial, ze slowa defniuja tez bledne zachowania to byloby swietnie. Ja nigdzie nie napisalem, ze nie mozna byc dumnym ze swojego pochodzenia, tylko ze nie powinno sie byc i tu jest roznica.
  • Odpowiedz
No i mozesz byc im za to wdzieczny jesli chcesz, mozesz ich nawet podziwiac. Ale nie dumny. To nie sa Twoje osiagniecia.


@PanLogik: Czyli nie mogę być dumny z dziadka a wcześniej mówiłeś że mogę ale to bez sensu - zdecyduj się. A na pytanie czemu to bez sensu to mówisz że mogę być dumny jedynie z siebie. Oj chyba zły nick wybrałeś

To juz zalezy od czlowieka. Ja np
  • Odpowiedz
@PanLogik: No, ale nie rozumiesz xD Bronisz sie na tej podstawie "Ale nie dumny. To nie sa Twoje osiagniecia."
A w definicji jest wyraźne "ktoś lub coś będące powodem do chluby (zaszczyt, chwała)" Zaszczyt i może być z twoich własnych osiągnięć i cie może po prostu zaszczyt dotknąć, bo np prezydent odwiedzi twoje mieszkanie.
Także, możemy czuć dume z bycia Polakami czy z tego, że dziadek był wspaniałym człowiekiem, bo
  • Odpowiedz
@ediz4:

Czyli nie mogę być dumny z dziadka a wcześniej mówiłeś że mogę ale to bez sensu - zdecyduj się. A na pytanie czemu to bez sensu to mówisz że mogę być dumny jedynie z siebie. Oj chyba zły nick wybrałeś


Ot zlapales mnie tu za brak doprecyzowania przy ktorejs tam probie tlumacznie, wiec dobrze, napisze jeszcze jeden, ten
  • Odpowiedz
@kocham_jeze ale ta anegdota to tylko ilustracja zjawiska, geniuszu.
Wielu ludzi, choć mieszkają w Polsce, Polski i Polaków nienawidzą, co idealnie potwierdza moje słowa, że choć miejsce urodzenia ma znaczenie statystyczne, to nie przesądza wcale sprawy.
A teraz leć ananasie na #czarnolisto
  • Odpowiedz
@ediz4: Logika. I to Ty powinienes uzasadnic teze, ze bycie dumnym z rzeczy na ktore sie nie mialo zadnego ma glebszy sens. Idac Twoim tokiem myslenia, rowniez dobrze mozna byc z tego, ze nasi przodkowie zeszli z drzewa pare milonow lat temu. W zasadzie mozna byc dumny z wszyskiego nie osiagnawszy niczego. Jest to po prostu absurd.

@SirSherwood: Nie. Po prostu Ty rozumiesz sedna sprawy.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: i dobrze, bo mnie tam najbardziej #!$%@? to polskie jojczenie w stylu: wszyscy przeciwko nam, cały świat nas nie lubi i chce wykorzystać, żydzi i niemcy całe dnie knują, jak tu nas zniewolić
  • Odpowiedz
Nie. Po prostu Ty rozumiesz sedna sprawy.


@PanLogik: Oczywiście xD To nie ja sie kłóce z definicjami.

W zasadzie mozna byc dumny z wszyskiego nie osiagnawszy niczego. Jest to po prostu
  • Odpowiedz
@PanLogik: Żebyś mnie lepiej zrozumiał, weźmy angielskie "pride"
https://en.oxforddictionaries.com/definition/pride
I tu bym sie nie kłócił, tu bym sie z Tobą zgodził, bo jest taka definicja a nie inna, na to co ja mówie o przodkach o ojczyznie, to mają inne słowo, akurat nie pamiętam lub nie znam jakie. Jednak na płaszczyźnie języka polskiego o racji nie masz.
Jedyne co winić możemy to nasz język. Ja go winie za słowo miłość
  • Odpowiedz
nieuzasadniona


@PanLogik: Jest uzasadniona przez ludzkie uczucia i procesy zachodzące w mózgu i definicje tego słowa. To sie nie bierze znikąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czujemy zaszczyt z różnych względów i procesów w mózgu, w tym przypadku fart że sie urodziliśmy w takiej rodzinie w takim miejscu, więc czujemy dume.
  • Odpowiedz
@SirSherwood: O, chyba w koncu zrozumiales. Tylko, ze sama definicja w tym wypadku nie uzasadnia dumy z pochodzenia, tak samo jak definicja teorii plaskiej ziemi nie uzasadnia wiary w nia. Jasne jest, ze taka duma wystepuje i jasne jest, ze bierze sie z procesow zachodzacych w mozgu. Tylko, ze te procesy sa powodowane informacjami ktore do niego docieraja i kiedy sie skonfrontuje obiektywnie z innymi one traca kompletnie wplyw. Bo
  • Odpowiedz
, tak samo jak definicja teorii plaskiej ziemi nie uzasadnia wiary w nia.


@PanLogik: Tylko w tej teorii nie ma nic odnoszącego sie do ludzkich uczuć w przeciwieństwie do dumy.

Tylko, ze te procesy sa powodowane informacjami ktore do niego docieraja i kiedy sie skonfrontuje obiektywnie z innymi one traca kompletnie wplyw.


Ja bym inaczej ujął to co ujmujesz. Z uzasadnienia do dumy, bym zapytał o słuszność do dumy. Czy
  • Odpowiedz
Logika. I to Ty powinienes uzasadnic teze, ze bycie dumnym z rzeczy na ktore sie nie mialo zadnego ma glebszy sens. Idac Twoim tokiem myslenia, rowniez dobrze mozna byc z tego, ze nasi przodkowie zeszli z drzewa pare milonow lat temu. W zasadzie mozna byc dumny z wszyskiego nie osiagnawszy niczego. Jest to po prostu absurd.


@PanLogik: Czemu ja mam udowadniać skoro Ty ją postawiłeś wbrew słownikowi. To Ty napisałeś

Mozesz byc dumny z czego chcesz, ale tylko duma z rzeczy na ktore mielismy wplyw jest uzasadniona....

To jest teza czyli coś czego jesteś pewny i zostało udowodnione więc z chęcią poczytam obronę tej tezy w
  • Odpowiedz
@SirSherwood: @ediz4:

Tylko w tej teorii nie ma nic odnoszącego sie do ludzkich uczuć w przeciwieństwie do dumy.

Czemu ja mam udowadniać skoro Ty ją postawiłeś wbrew słownikowi. To Ty napisałeś.


Tak, ale na litosc boska - powtarzam, ze nie kluce sie tu w zaden sposob z definicja slowa duma. To tak jakbym musial ciagle powtarzac, ze ludzie nie powinni generalnie spozywac kalu a Wy mi na to, ze w definicji slowa koprofil
  • Odpowiedz