Wpis z mikrobloga

Mireczki mam dla Was reklamę produktów od SPC ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakieś 15 miesięcy temu zakupiłem ich zasilacz vero l1 600w, w tamtym czasie był to polecany zasilacz zatem idąc za tłumem wybrałem własnie taki sprzęt do mojego pc. Jednak wczoraj kiedy postanowiłem wyczyścić mojego kompa zauważyłem, że przycisk "wyłącz" odskakuje w pozycje "włącz" przez co zasilacza nie idzie wyłączyć(takie szczęście ze chociaż w pozycji ON się popsuł). Zadzwoniłem dzisiaj zatem na numer infolinii i usłyszałem taki poradnik "Proszę Pana to nie problem tak się dzieje i może Pan to naprawić wystarczy go puknąć kilka razy śrubokrętem ten guzik i on się naprawi w naszym serwisie też go tak naprawimy więc niema sensu wysyłać". Po takich słowach byłem zdziwiony czy tak naprawiamy elektronikę? Myślałem że czasy "przywalę i może zadziała" minęły a jednak. Tak czy siak chciałbym was odrobinę ostrzec i zachęcić do przemyślanych zakupów, bo czasem lepiej dołożyć te kilkadziesiąt zł by uniknąć takich kwiatków ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#pcmasterrace # #silentiumpc #zasilacze #vero #serwispc
  • 7
  • Odpowiedz
@Tosterekk: No, ale w sumie to źle, że nie chcieli Cię narażać na utratę dostępu do kompa na któryś tydzień? Za przesyłkę w jedną stronę też pewnie musiałbyś zapłacić.
  • Odpowiedz
@Dox3l postanowiłem jednak nie kierować się dobrymi radami Pana z infolinii, ale kto wie może ta metoda działa i sprzęt który uważamy za zepsuty po prostu trzeba postukać młoteczkiem i śrubokrętem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Horvath pewnie a że zasilacz swoje waży, i poczta pewnie by to mi pokazała w trakcie nadawania to powinienem im podziękować i czym prędzej zabrać się za naprawę ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tosterekk: Przede wszystkim przepraszamy za późną odpowiedź, ale do rzeczy: jakkolwiek sugestia serwisanta nie brzmiałaby śmiesznie, to faktem jest, że te powszechnie stosowane w zasilaczach przełączniki zbudowane są z blaszki na poprzeczce i sprężynki w cylinderku, która dociska tą blaszkę raz na jedną stronę, raz na drugą. Możliwe jest, że ta sprężynka zablokuje się o krawędź tego cylindra, przez co przełącznik nie chce zmienić swojego "stanu". Właśnie w takiej sytuacji
  • Odpowiedz