Wpis z mikrobloga

@Pantokrator: jak znalazłbym chętnego, który ma taką broń i drukarkę 3D mógłbym spróbować coś takiego zrobić, oczywiście niekomercyjnie, a dla przyjemności - wystarczy wersja studencka ;) No i obstawiam, że pierwsze egzemplarze byłby dużo bardziej kwadratowe, no i jestem ciekaw jaki materiał jest użyty.
@PikPak: no to jest już problem samej technologii, bo oryginał wygląda na wtrysk, do tego może jakieś włókna w środku? Chociaż pamiętam z zajęć, że były już metody druku 3D metali o własnościach wytrzymałościowych zbliżonych do normalnych materiałów (laserowe spiekanie bodajże)
@szalony_kefir: Nigdy tego nie widziałem na żywo, ale chyba kolba jest składana i stanowi osobny element, jest też kilka innych mniejszych części. Sam szkielet składa się też z dwóch połówek.
via Android
  • 1
@Cebulator123 Ceny nowych pm-ów zaczynają się od 5k, w cenie tej konwersji można dostać tylko starą broń z domobilu np. PM-63.
Jeśli już ktoś posiada pistolet to taka konwersja jest opłacalna bo w kilka sekund można go zmienić w nowoczesny lekki modułowy pm z szynami na akcesoria i optykę. A później równie szybko spowrotem w pistolet.
Właściwie jaki jest sens tych konwersji? Nie lepiej całą tą kasę władować w PM?


@Cebulator123: konwersję kupię bez zużywania promesy, to raz. Dwa, że używam do zrobienia PMu zwykłego pistoletu z rodziny glock, czyli bez problemu kupuję dowolną ilość magazynków o różnych pojemnościach i mam dziesiątki różnych części zamiennych i modyfikacji. Konwersja zwykle jednak wychodzi taniej od PMu.