Wpis z mikrobloga

Rosjanie udostępnili parę dni temu kolejną wersję Arcanum Multiverse, czyli agregatu godnych uwagi patchy/modów do Arcanum w tym High Resolution Patch 1.5, Unofficial Patch Droga, High Quality Maps, High Qality Music i parę innych. Dla osób, które nie chcą ściągać wszystkiego osobno będzie to na pewno kusząca propozycja (choć osobiście jestem zwolennikiem "ręcznej" instalacji, by uniknąć zbędnych zmian i/lub bugów).

Ten mega-mod jest do zassania na Steamie, ale działa na każdej wersji Arcanum (z tego co piszą to w wersji na Steam mogą wystąpić problemy jeśli uruchomimy je przez klienta Steam), więc również tej GOG czy z ŚGK.
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=760410053

Natomiast osoby, którym nie przeszkadza kilka kliknięć więcej polecam odwiedzenie Terra Arcanum i zassanie patchy/modów z tego wątku: http://www.shsforums.net/topic/33528-arcanum-unofficial-patch-extras/ (wystarczy kliknąć w linka).

#gry #pcmasterrace #crpg #arcanum #staregry #retrogaming

Jakby ktoś się zastanawiał czemu tak często reklamuję tę grę to odpowiadam: nie znam równie rozbudowanego erpega. Tak bogatej i tak dobrej jakościowo zawartości nie znajdziecie nigdzie indziej i to jedna z gier, w które można grać niemal w nieskończoność. Większość graczy przechodzi grę tylko raz, ale w przypadku Arcanum to błąd, bo po pierwszym przejściu odkryje się może jedną czwartą całości. W pewnym sensie gra jest zbyt ambitna, a jej wielkość obraca się przeciwko niej, bo mało kto zdaje sobie sprawę ze smaczków jakie kryje. Producenci gier przyzwyczaili nas do WYSIWYG, w Arcanum jest inaczej.
Pobierz Bethesda_sucks - Rosjanie udostępnili parę dni temu kolejną wersję Arcanum Multiverse...
źródło: comment_8gBZO5tnbEvH3riPlpeepbN9rVuno2td.jpg
  • 14
@Bethesda_sucks: rozminalem sie jakos z arcanum, w swoim czasie nie wpadla mi w lapy a teraz jak pomysle o oldschoolowym pctowym rpgu na kilkadziesiat godzin przy kb/m to mi sie troche odechciewa ;< pisze to jako fan wszystkich rpgow z tamtej ery gdzie skonczylem wiekszosc z nich (f1/2, bg1/2+expy/mody, torment, icwd1/2 itd)
@Haszaks: Niedoceniona bo miała opinię zabugowanej, ale dzisiaj jest praktycznie bezbłędna. No i jak pisałem, gra może się z pozoru wydawać kolejnym erpegiem, ale jak tak zacznie się kolejną rozgrywkę i znacząco zmieni styl gry to czeka nas zaskoczenie jak różna potrafi być rozgrywka. W grach Bethesdy nie ma znaczenia kim gramy, za każdym razem jest to samo, w Arcanum czy Age of Decadence od budowy postaci zależy bardzo wiele.
@Bethesda_sucks: Pamiętam, że w tej grze były źle zbalansowane możliwości maga i technologa, że mag na 15 poziomie już praktycznie nie miał liczących się przeciwników, (może oprócz nieumarłego pirata), a boss końcowy był zaskakująco cienki, ale ogólnie gra była ok.
@hekktik: Jak lubisz #crpg to chyba nie ma ucieczki przed inwestowaniem dziesiątek godzin w jeden tytuł. Poza tym zawsze warto zadać sobie pytanie, czy wolisz przejść jedno arcydzieło czy piętnaście gównogierek. Też grywam w któtkie gównogierki, ale mam świadomość ich wartości ( ͡° ͜ʖ ͡°) Arcanum to jest doświadczenie totalne. Wsiąkasz w ten świat na parę tygodni. To jest właśnie fajne. Tego efektu nie da się
@kurp: o to chodzi ze nie pamietam kiedy przelazlem w calosci dobrego dlugiego crpga, wlasnie z powodow wypisanych wyzej. obecnie wole przejsc dobra, skondensowana fabule na kilka/kilkanascie godzin, to czy to "gownogierka" czy nie zalezy od tego co wybierzesz ;) ostatni dlugi rpg jaki skonczylem to chyba divine divinity 1, gdzie w 3/4 gry juz zasuwalem do przodu raczej na szybko aby zdazyc w wolnym czasie ktory mialem.
@hekktik: Trochę rozumiem, bo mam też spory problem z czasem i często wybieram jak Ty. Ale Arcanum to jedna z tych gier, które są naprawdę warte czasu. Pamiętam, że na finiszu ciągle robiłem jakieś zupełnie zbędne questy, choć podejrzewałem, że to już niekonieczne, ale miałem z tego dobrą zabawę. Potem jeszcze ze dwa miesiące mentalnie tkwiłem w świecie gry, jak po bardzo dobrej książce. Jak tam wolisz. Ale pamiętaj o tej
@Bethesda_sucks: Dzięki temu wpisowi przechodzę właśnie po raz pierwszy Arcanum ;) próbowałem początkowo instalować wszystkie mody z osobna, ale mimo że według poradników robiłem to właściwie, to gra wciąż działała nieprawidłowo. Ta rosyjska modyfikacja była dla mnie wybawianiem, więc dzięki za ten wpis, a jakby ktoś tu jeszcze kiedyś zaglądał to osobiście też polecam to rozwiązanie (w moim przypadku z wersją gog). Dobrze też że reklamujesz tu Arcanum, bo sam jako