Wpis z mikrobloga

Był tu post o pieniądzach i ola boga ja za to płacę. Wypisałem swoje żale a autor usunął post chyba odzyskując rozum. Dla przyszłych płaczących wkleje poniżej.

Dodałbym, że takich ludzi jest nie wielu a ten, jego podejście i historia sprawiają że ten człowiek jest unikatowy. Zdrowy rozsądek mówi jedno ale ta nutka marzeń w człowieku/skłonności do szaleństwa mówi - #!$%@? to jest kozak, nawet jeśli tam polegnie to żył jak chciał.

Co do finansowania tego przez Państwo (akcji ratunkowej), takie przypadki to jednostkowe akcje a ile pieniędzy jest przejadane przez karyny z mopsu. Jestem związany poniekąd z tymi instytucjami (nie jako beneficjent) to polecam się przejść i zobaczysz na co i na kogo wydawane są Twoje pieniądze, na zdrowe karyny i młodych byczków co walą tatre od 6 rano (a po obiadki hurtowo przyjeżdzają bmw e36 albo innym mercedesem co pali 10 litrów benzyny na sto. I to miesiąc w miesiąc/rok w rok w hurtowych ilościach. Te 100-200 tysięcy za akcje to jak splunąc w porównaniu z tym co daje się takim. Prawdziwych potrzebujących jest tam zdecydowana mniejszość i takim warto pomagać.


#nangaparbat #k2dlapolakow #himalaizm
  • 18
@tenportaltodno: #!$%@?, tu mówimy o kwocie rzędu 100-200 tys na 1 OSOBĘ. Cała kupa dzieci, które w żaden sposób nie przyczyniły się do swojej choroby/zagrożenia życia, czeka na pieniądze i ich nie dostają, mimo że w żadnej mierze się nie przyczyniły do swojego nieszczęścia i nikt nie mówi "hurr durrr, to tylko pieniądze, tu o ludzkie życie chodzi, o dzieci", wtedy to jest "niestety trzeba wybierać, lepiej uratować 2-3 osoby
@Andris00: ty tego nie pojmujesz, tu nie chodzi o wejście i zejście, tylko o przełamywanie własnych ograniczeń umysłowo-fizycznych. Wiesz ile odkryć by nie było, ile rzeczy byśmy nie wymyślili, bo wydawały się bezsensu i głupie. Tak jakbyś pytał po co polecieliśmy na księżyc, po to żeby robić cały czas coś więcej. Zwierzęta nic nie robią poza jedzeniem i innymi rzeczami z niższej warstwy piramidy maslowa i cały czas są na tym
@tenportaltodno: jak dla mnie - życie człowieka jest ważniejsze, niż 200 tysięcy i warto je wydać, aby go ściągnąć do żywych. Natomiast i tak nie zmienia to mojego poglądu, że ta sytuacja niczym nie różni się od ludzi, którzy budują się na terenach zalewowych, nie ubezpieczają się a przy powodzi pierwsi krzyczą "dej". Tak samo jak przewalanie wielokrotnie większej kasy na mops czy 500+ w żaden sposób nie usprawiedliwiają Mackiewicza z
@mexi: Tylko że inni ludzie też potrzebują czasami 60 czasami 120 tysięcy i ich nie dostają. A tutaj ten koleś i tak za rok znowu spróbuje, a jak mu się uda to za 5 będzie potrzebował czegoś jeszcze bardziej ekstremalnego.
Nie zawsze i nie każdego, a to taka mowa trawa, jak jest ważniejsze to sprzedaj wszystko co masz i ratuj ludzi, bo całe masy ludzi możesz uratować za o wiele mniejsze
@Andris00: Nie chcę Cię martwić, kolego, ale głodne dzieci i potrzebujący pacjenci tej kasy nie dostaną w jakiejkolwiek formie, niezależnie od tego czy zostanie ona wydana na akcję ratunkową, czy zachomikowana. Przykre, ale prawdziwe.