Wpis z mikrobloga

@Maklerio: @Slanina: @woodka: @jakiezycietakiarab: Jak słusznie zauważył @KCPR - w takich osiedlach mieszka bogata klasa średnia. Jak macie pecha to będziecie mieszkać w projects, takich jak ten przedstawiony w tym filmie:
http://www.imdb.com/title/tt5649144/
Polecam, bo fajnie pokazuje drugą stronę American Dream.

A swoją drogą, te osiedla są strasznie, strasznie jednakowe. Można bez problemu zgubić się na rowerze gdyż wszystkie domy sprawiają wrażenie jakby były identyczne, a ulice ciągną
Zawsze marzyłem żyć w takim amerykańskim osiedlu i spędzić tam dzieciństwo i mieć kolegów z osiedla i potem rozwijać swoją pasje motoryzacją na która w Polsce nie mogę sobie pozwolić echh gurwa (,)


@woodka: znajomy mieszkający w USA też jest pod wrażeniem tych osiedli, tylko nie zawsze jest tak jak piszesz. Często jest tak, że rodzina ma taki duży, ładny dom na takim osiedlu, dobry metraż, trawka
@KCPR: Na filmach amerykańskich pokazują, że taki dom w ładnej okolicy może mieć każdy z przyzwoitą, stabilną pracą. Oczywiście w kredycie na 30 lat, ale jednak. To jednak nieprawda?
potem rozwijać swoją pasje motoryzacją na która w Polsce nie mogę sobie pozwolić echh gurwa (,)


@woodka: Skąd jesteś? Mogę Cię poznać z moim znajomym mechanikiem, który zaczynał w garażu przy domu rodziców na zadupiu, gdzie po zawodówce i praktykach na początku naprawiał stare trupy za grosze, a teraz ma wybudowany warsztat, magazyn i dom i rozwija swoją pasję motoryzacyjną, w sensie poza pracą.

Ale on nic
@rtone: Prawie. Ale poważnie, jak małżeństwo zarabia w sumie 8 tys. i ma mieszkanie (np. po rodzicach) to może spokojnie żyć jak w "serialu z TVN". W stanach jest inaczej? Jak małżeństwo wyrabia dwukrotność średniej to nie może sobie pozwolić na taki dom w kredycie? Może ktoś się orientuje?