Wpis z mikrobloga

@Virgo92: skuwaj chłopie. Mam podobnie i z oszczędności kiedyś tak zostawiłem. #!$%@? mnie to codziennie od samego początku. Na szczęście niedługo się wyprowadzam do nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@ErroL może ciężko Ci będzie w to uwierzyć, ale niektórzy cenią sobie swój komfort przez najbliższe lata i koszt takiego skuwania to pikuś w porównaniu z #!$%@?, jakie będzie ich ogarniać za każdym razem stając na takim skosie. Dom sie buduje na dlugie lata. To ciężki do ogarnięcia koncept, ale robiąc coś, niektórzy chcą to zrobić dobrze, a nie na sztukę. Będziesz miał kiedyś coś swojego i trochę pieniędzy na dbanie o
  • Odpowiedz
@virgo92 Ja przed położeniem płytek miałem obliczona wysokość do deski. Nie wiem ile masz tych płytek położonych już, ale chyba jak piszą inni lepiej je skuć. Ja miałem mega dużo przebojów z remontem. Głowa do góry :)
  • Odpowiedz
@Virgo92: Ja w temacie płytek się nie wypowiem, ale przerabiałam ostatnio klejenie dębowej deski. Naście metrów. Do tych kilku mm dolicz jeszcze ze 2-3 mm kleju i nie ma bata, że nie. Nawet jak dociśniesz na milimetr, to odbiją, więc współczuję mocno. Rozważyłabym chamski, ładny, drewniany próg :)
  • Odpowiedz
  • 1
@LowcaAndroidow no fajnie wylać coś takiego na stół, ale na podłogę? Jak naprawiać ubytki? Chyba więcej roboty jakby trzeba było kryzysowo naprawiac/wymieniać? No i takie przezroczyste wypełnienia nie mają tendencji do zółkniecia albo matowienia? Jak z zarysowaniami?
Bo w sumie dla OPa pomysł może być niezłą opcją zapasową, gdyby takie wątpliwości rozwiać.
  • Odpowiedz
@Hannahalla: ciekawi mnie z drugiej strony skąd bierze się taka moda. Przecież wszyscy naraz nie remontują, więc jeden drugiemu nie podpatrzy. Gdzieś w tv mózgi piorą ludziom czy jak :D
  • Odpowiedz
@animuss: mi pomysł podsunęła projektantka, nie mam pojęcia gdzie ona to widziała. swoją drogą dobre rozwiązanie w przypadku kiedy chcesz wydzielić nieregularną powierzchnię, np. kuchnię tak jak w moim przypadku. listwy według mnie nie wyglądają estetycznie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Virgo92: nie rób korka, taki zwykły łapie bród i zaczyna się wykruszac. Do tego nie jest na tyle sprezysty zeby wypelnic dylatacje, gdy deski sie rozsychaja. Nie wiem jak jest z tym w plynie, ale mi parkieciarz polecil silikonowy kit do parkietu Soudal albo Sika. Trzeba tylko dobrze dobrac kolor i wg mnie wyglada duzo lepiej od korka.
  • Odpowiedz