Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu na Gearbest kupiłem dwa Mi Band 2 (link https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_362705.html?wid=21). Niestety podczas testów wyszło, że dość mocno różnią się wyniki dotyczące liczby kroków - na jednym wyszło np. 2500, drugi, który był noszony na tej samej ręce, wskazał aż 3700 ( ͡° ʖ̯ ͡°). Jak sprawdzić który z nich jest wadliwy? Jest jakiś sposób aby je naprawić (oprócz wysyłki do Chin)?

Wołam @GearBest_Polska

#xiaomi #miband2 #miband #gearbest
  • 13
@jedrek_masta: są identyczne i prostokątne.
@Andczej trochę się różniły jeśli chodzi o wagę/wzrost ale myślisz, że by była aż taka różnica? Wydaje mi się, że te dane są zapisane jedynie w Mi Fit, nie powinny mieć wpływu na samą pastylkę czy się mylę?
@Andczej: były wpisane dane mojej żony, ale idąc razem z nią jej opaska (wydaje mi się wadliwa) pokazywała ok. 1200 kroków, a moja w tym samym czasie ok. 300. Nie sądzę aby ona dreptała 4x częściej niż ja ( ͡º ͜ʖ͡º)
@123owca321: no nie różnica jest za duża, w przypadku mojej różowej pod koniec dnia było np. 7000 u mnie, 9500 u niej ale to bardzo możliwe że ona robiła więcej kroków przez to że jest mniejsza
trochę się różniły jeśli chodzi o wagę/wzrost ale myślisz, że by była aż taka różnica?


@123owca321: długość kroku jest ściśle powiązana ze wzrostem, ale liczba już nie bardzo. One też się w jakiś sposób uczą, najlepiej sprawdź gpsem co ciekawego ci pokazują, jedną w jedną stronę, drugą w drugą żeby wyniki były miarodajne