Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Wcześniej szukałem co mogę zrobić ze swoim kompem, ale ostatnio tak się zaczal pieprzyc, że wolę nie ryzykować i chce ogarnąć coś nowego.
Mam jak coś kartę graficzną gtx 750ti w dobrym stanie, dodatkowo dwa dyski twarde, w tym jeden ssd. Od tego chciałbym zacząć. Nie musi być to demon prędkości, ale zamierzam na nim programować, więc nie może być też straszna kicha... Budżet tak do 1000zl, bądź 200-220f. Pozdroweczki :)

#pcmasterrace #komputery #pc
  • 21
  • Odpowiedz
@Shqip:

Plyta glowna: MSI H61M-P23 (MS-7680)
Procek: Intel(R) Pentium(R) CPU G620 @ 2.60GHz, 2594 MHz
Ram: DIMM1: GoodRAM GR1333D364L9/2G 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) * 2
Grafika: AMD Radeon HD 6570
  • Odpowiedz
  • 1
@snapszop Daj I5 2500,I7 2600
Wywal te 2gb i dokup 8gb
Kup hd 7870 albo r9 270 ewentualnie gtx 660
Zmień zasilacz na jakiegoś chiefteca 500W i będzie banglać
  • Odpowiedz
@Shqip: w tym rzecz, że ostatnio kupiłem kości np corsaira i jedna kość działała, ale działała gorzej niżeli dwie kości po 2gb które aktualnie są(te same MHz etc).

Sam z siebie mi się uruchamia w środku nocy, 5-6 razy(jest na hibernacji / wstrzymaniu). Czego to może być kwestia?
  • Odpowiedz
@Shqip: właśnie nie mam za bardzo opcji, musiałbym sporo się czołgać codziennie :D

A masz może jakieś polecane ramy i alternatywę dla chiefteca? Ciężko je dorwać w UK w rozsądnych cenach.

Inna rzecz, co może powodować te uruchamianie?
  • Odpowiedz
  • 1
@snapszop ja preferuje kingstony bardzo często mi dobre sztuki wchodzą :),ale polecane przez większośc dto ocz reaper,cruciale balistixy i corsair.
Tania alternatywa to OCZ
  • Odpowiedz
@Shqip: cześć ponownie,. :) kupiłem ramy zgodnie z Twoimi zalecaniani, ale było tylko 8gb 1 kość hyperx 1600mhz, załączyłem pod kompa i dostał delikatnego kopa :) teraz chciałbym kupić procka, pewnie razem z prockiem paste, wentylację też dokupić czy wziąć z tego Intela co mam teraz? A procek który chce kupic:

https://uk.m.webuy.com/site/productDetail?productId=SCPUINTI53550A#.WnHBg8mnw0M

Zasilacz kupię ten co podesłałem wcześniej za tydzień :)

Dzięki wielkie:)
  • Odpowiedz
@Shqip: a 2500 vs 3550 ze względu na sandy Bridge? Bo różnica jest zaledwie 2f w cenie, a z tego co widzę niektórzy mówią że lepiej 3550. To kwestia chłodzenia czy czegoś innego?
  • Odpowiedz