Wpis z mikrobloga

Mój pierwszy post. Nie bijcie...
Postanowiłem w ramach porządków związanych z przeprowadzką zrobić maleńkie #rozdajo. Otóż mam do oddania kompletną drukarkę 3D. Jest to drukarka K8200 Velleman. Był to mój pierwszy sprzęt tego typu i choć jej nie używam od ponad roku to dzięki niej naprawdę sporo się nauczyłem o co chodzi w tym całym drukowaniu 3D.
Drukarka jest kompletna, aczkolwiek rozłożona na części. Oprócz standardowego extrudera dokładam extruder Bulldog XL oraz końcówki E3D V6, które zamontowałem w miejsce oryginalnych. Jest też nowa płyta grzejna (jeszcze nie używana), szkło i kilka innych drobiazgów. Oczywiście w komplecie jest też filament PLA
A teraz odpowiedź na pytanie, które na pewno się pojawi. Czy drukarka jest sprawna? Nie wiem. Kiedy rozkładałem ją na czynniki pierwsze to wszystkie elementy były sprawne. Czas mógł jednak zrobić swoje i coś może nie działać. Jednak jedyne co przychodzi mi na myśl to elektronika (kontroler). Części mechaniczne nie miały prawa się zepsuć. Nawet jeśli coś jest nie tak, to drukarkę można naprawić małym kosztem w porównaniu do nowej, ewentualnie części mogą posłużyć do budowy innego sprzętu (drukarki 3D, małego CNC, itp). Same części mechaniczne też będą na pewno przydatne. Całość to wyzwanie dla osoby, która ma sporo zacięcia w składaniu takich zabawek, lubi bawić się elektroniką i chciałaby mieć podstawową drukarkę 3D za free...
Nie ukrywam, że chętnie oddałbym ten sprzęt do jakiejś szkoły, ale niestety nie mam kompletnie czasu aby zająć się jego złożeniem, nie mówiąc już o prezentacji czy szkoleniu w obsłudze tego urządzenia. Jeśli zgłosi się ktoś ze szkoły, która chciałaby mieć taki sprzęt i udowodni swój związek z tą instytucją (choć nie do końca mam pomysł jak) to pokryję koszty przesyłki. Osoby nie związane z instytucjami oświatowymi będą musiały za przesyłkę zapłacić lub odebrać sprzęt osobiście. Aby ktoś przypadkiem nie oskarżył mnie o próbę naciągnięcia na kasę za przesyłkę to osoba, której oddam sprzęt zapłaci za przesyłkę dopiero po jej otrzymaniu (wyślę numer konta). Trochę naiwne, wiem, ale najwyżej stracę kilkadziesiąt złotych.
Ok to tyle. Wyszło trochę dłużej niż planowałem. Wszystkie pytanie na tzw. priv. Ceny nie ma. JEST ZA FREE. Nie ma też żadnego haczyka. Nie zbieram adresów, danych osobowych i numerów kart kredytowych. Dla niedowiarków mogę zrobić zdjęcia. Coś jeszcze? Jeśli coś pominąłem lub źle oznaczyłem to dajcie mi proszę znać.
Jesteście ostatnią szansą na drugie życie tego sprzętu. W przeciwnym wypadku wyląduje na śmietniku. Nie mam czasu ani ochoty użerać się z OLX lub Allegro.
#rozdajo #druk3d #drukarka3d
  • 47
@BionicA: Sporo rzeczy, tak jak pisałem to był mój pierwszy sprzęt więc drukowałem wszystko co popadnie. Do dzisiaj pamiętam moją żoną patrzącą na mnie z politowaniem kiedy przynosiłem kolejne "cudo", które wyszło z tej drukarki i które to na 100% będzie przydatne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz drukuję rzeczy niezbędne w mojej pracy (w dużym skrócie to między innymi IoT), ale już na sprzętach zdecydowanie wyższej klasy.
Łał... muszę przyznać, że reakcja na mojego posta, mimo tak późnej pory, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Część z Was zarzuca mi (ewentualnie martwi się), że jest to zarzutka/eksperyment/biedny marketing, itp. Mimo, że te słowa boleśnie mnie kłują () to doskonale Was rozumiem. Internet przyjmie wszystko, a moje konto jest tak wiarygodne jak nasi politycy. Dlatego zebrałem cztery litery i rozpakowałem paczkę. Wyjąłem kilka elementów i zrobiłem zdjęcie. Nie
Pobierz brainintheblender - Łał... muszę przyznać, że reakcja na mojego posta, mimo tak późne...
źródło: comment_wL6yYWMo08Yu5d8LDotDhW0u0RO4TC9A.jpg
@brainintheblender syn mojego sąsiada który jest małym 14 letnim geekiem / nerdem bardzo by się ucieszył z tej drukarki. Jednak jego rodzice są dosyć biedni... Oby się udało to zrobię chłopakowi niespodziankę
Witam. Chętnie przygarna Twoja drukarkę 3D. Jeśli chcesz przekazać szkole, mógłbym dostarczyć ją do Zespołu Szkół Zawodowych Nr. 1 w Dębicy... Skończyłem tą szkole parę lat temu i chciałbym się odwdzięczyć 2 nauczycieli zawodu. Drukarka ta bardzo im się przyda jeśli chodzi o składanie, programowanie oraz modelowanie przedmiotów w programach 3D, a później wydruk zamodelowanej części. Pozdrawiam