Wpis z mikrobloga

Mirki czy może ktoś wie dlaczego kapie mi woda z rury kominowej od pieca. Zbiera się w miejscu oznaczonym na zdjęciu i kapie powoli. Wycieka ze środka na łączeniu. Jeśli dobrze rozumiem jest to rura od komina gdzie uchodzą spaliny z pieca gazowego. Skad może być tam woda skoro to komin? #budownictwo #ogrzewanie #ogrzewaniegazowe
siteman - Mirki czy może ktoś wie dlaczego kapie mi woda z rury kominowej od pieca. Z...

źródło: comment_zufnNxQr75HECWk9WxFDYaFveI8xaJeR.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@C_MR u mnie wygląda inaczej stąd to pytanie. Moje rury były dedykowane dla modelu pieca który kupiłem są białe z zewnątrz i kwasiak w środku. Tak jak mówisz rura do spalin jest w środku, są uszczelki więc nie powinno kapać. Nie znam się na instalacjach gazowych ale na logikę jeżeli ta część rury jest poziomo bez żadnego spadu to woda stoi i w końcu przecieka.
  • Odpowiedz
@PawMad to jest kocioł kondensacyjny, od pieca do końca komina nie ma żadnych dziur. Powietrze zasysane jest z dworu. Z komina wychodzi rurka która podpina się do kanalizacji. To co pokazujesz jest przy zwykłych piecach z otwartą komorą spalania.
  • Odpowiedz
@siteman: @C_MR: Na piecach gazowych się nie znam, ale tak na logikę to będzie tak:
Spaliny idą z pieca tą srebrna rurą, wpadają w komin. Komin jest nie wygrzany, więc się skraplają. Jest ich dość dużo, więc zaczynają skapywać w dół, do srebrnej rury, dlatego cieknie... Dwie uwagi - po pierwsze, jeżeli woda cieknie = jest nieszczelność = ktoś dał d--y przy montażu, i skoro woda może się
  • Odpowiedz
@Stragan: @siteman: Widzisz panie a jednak cegła. Tak patrze i jak to gaz to pewnie wupłaszczowa i wtedy musi miec caly wklad. Sory ja z kominków i przy kominkach nie ma wymogu wkładów na całej długości komina.

Czy przy dlugim grzaniu dalej kapie? Może to kwestia wykraplania sie wody na scanach komina jak odpowiednie temperatura zapanuja na powierzchni komina w s srodku to moze sie tak dziac. ale
  • Odpowiedz
@siteman woda jest zawsze. Kocioł kondensacyjny ma niską temperaturę spalin dlatego woda się skrapla i po to jest ta rurka podpięta do kanalizacji bo jest tej wody całkiem sporo. Ja bym się skonsultował z jakimś dobrym serwisantem viessmanna albo jakimś sprawdzonym instalatorem.
  • Odpowiedz
@robertx tak cofa się do pieca i jeżeli wszystko jest dobrze zmontowane to wylewa się do kanalizacji. I teoretycznie w tej srebrnej jest jeszcze jedna węższa rura. Chyba że robił jakiś partacz i zrobił na pojedynczą.

@MacSta nie może nie mieć wkładu. Co najwyżej ma pojedynczą rurę. Chyba że ogrzewanie robione bez papierów. Bez wkładu żaden kominiarz by się nie podpisał.
  • Odpowiedz
@siteman: Bo to rura dwupłaszczowa - koncentryczna. Spaliny zasuwają wewnętrzną, a zewnętrzną zaciąga powietrze z zewnątrz. Powietrze zimne dodajmy. Rura zimna - powietrze w pomieszczeniu ciepłe i wilgotne, więc się wykrapla na zimnej rurze i sobie kapie. Ot cała fizjologia ;)
  • Odpowiedz
a zewnętrzną zaciąga powietrze z zewnątrz. Powietrze zimne dodajmy


@Xaveri: A to powietrze zaciągane z zewnątrz nie powinno się jednak trochę ogrzewać wędrując w dół komina i przez całą drogę mając niemal bezpośredni kontakt z dość gorącymi spalinami?Mi tam się wydaje że to wewnętrzna rura może mieć spadek od pieca a dodatkowo się rozszczelniła albo była niestarannie zmontowana.
@siteman:
  • Odpowiedz